Windows Update Błąd nie chce instalować aktualizacji wycofywanie zmian i inne błędy

Witam. z windowsem mam ostatnio taki problem. że nie chce mi normalnie instalować aktualizacji które wyszukał windows update… ponieważ albo gdy wyłączę pc i niby instaluje aktualizację uruchamia się ponownie pojawia się takie info dodatkowo windows informuje mnie teraz jest jakiś sposób na to aby nie wiem wyczyścić jakiś folder z windows update i zrobić tak aby wyszukiwało aktualizację i normalnie je pobierało i instalowało bez tych błędów na pewno ktoś z was może ma wiedzę i wie jak to naprawić :slight_smile:



Wyłącz usługę Windows updata i usuń folder Windows\SoftwareDistribution, uruchom usługę i reset kompa.

Zrobiłem tak jak kazałeś… Stens skasowałem całkiem Ten folder SoftfareDistribution i nadal Przy jakiejkolwiek próbie pobrania zainstalowania aktualizacji… po ponownym uruchomieniu PC aktualizuje dochodzi do 7 % i potem znów to samo…Nie można Ukończyć Instalacji aktualizacji wycofywanie zmian i problem ten występuje z tym plikiem 2021-08 Aktualizacja zbiorcza dla systemu Windows 10 Version 21H1 dla systemów opartych na architekturze x64 (KB5005003). po prostu aktualizacja się pobiera a potem nagle wycofywanie zmian i muszę ją od nowa ściągać i tak się nie zainstaluje xd to samo się dzieje z inną aktualizacją. 2021-08 Podgląd aktualizacji skumulowanej dla systemu Windows 10 Version 21H1 w przypadku systemów opartych na architekturze x64 (KB5005101)

A może jeżeli ja mam System na wersji 1909 21H1 to po prostu Microsoft już nie wspiera tej wersji systemu którą ja mam i dla tego system mi nie pozwala na zainstalowanie jakiejkolwiek. aktualizacji cokolwiek by to nie było… bo Aktualizacji 20H2 nie zauważyłem żeby była dostępna i nie udało mi się zainstalować i pobrać :slight_smile:

Jak 1909 odciął to raczej nie na tyle by pliki „wyparowały” lub „ściągnij sobie je panie z WSUS lub każdy osobno”.

Niby siłowo możesz zrobić uaktualnienie do 21H1:

Niby 1909 i tak by się aktualizowała na 3 restarty a nie w 30 sekund jak to odczuwają 2004 i 20H2.

Tutaj ta stronka jakby była potrzebna ręcznej instalacji paczek :slight_smile:
https://www.catalog.update.microsoft.com/Home.aspx

Nie usuwaj SoftwareDistribution tylko nadpisz np.SoftwareDistribution-1.
Wczoraj to przerabiałem z pozytywnym skutkiem.