Windows Update - C80003FA

Witam. Ostatnio z przyczyn spadku wydajności i ogólnego zaśmiecenia dysku postanowiłem zrobić format. Wszystko szło ładnie do momentu kiedy chciałem zaktualizować Windowsa do Service Pack 1. Usługa Windows Update już przy wyszukiwaniu aktualizacji zwraca błąd C80003FA. Uruchamiałem już narzędzie do automatycznego rozwiązywania problemów, ściągałem skrypty “FixIt” Microsoftu, nawet rozpocząłem wątek na technet.microsoft.com, (Wątek Technet)

na który nikt nie pali się odpowiadać :/Dlatego pytam tutaj, czy ktoś z Was miał może ten sam problem i przede wszystkim JAK GO ROZWIĄZAĆ? :confused: Jeśli potrzebujecie do analizy plik dziennika zdarzeń/wpisy rejestru itd. to napiszcie, wrzucę do downloadu.

System: Windows 7 Home Premium x64

Spróbuj jeszcze to narzędzie: http://www.majorgeeks.com/files/details/tweaking_com_repair_windows_updates.html

Przepraszam, że odpowiedź tak późno - narzędzie niestety nie podziałało. Parę dni temu natomiast zaczął wyskakiwać niebieski ekran i tam informacja “Dumping physical memory to the disc”, kod błędu 0x0000006B. Reinstalka Windowsa i reset BIOS-u (software’owy, przywróciłem do wartości początkowych). I niespodzianka - Windows Update działa! Okazało się, że przeszkadzały opcje użyte do odblokowania 2 rdzeni ( z Phenoma II x2 500 BE do Phenoma II x4 B50 :slight_smile: ). Właśnie ściągam Service Packa 1 i zobaczymy. Dzięki za pomoc :slight_smile: