Windows Update dla WinXP

(Astor44) #1

Czy działa jeszcze Windows Update w przypadku świeżej instalacji Windowsa XP?

(stalesz) #2

U mnie działa,instalowałem XP Professional 2 tygodnie temu i pobrał około 120 aktualizacji.W Panelu sterowania /Aktualizacje należy włączyć Aktualizacje automatyczne i czekać aż w trayu pojawi się żółte powiadomienie

(krystian3w) #3

Jak nie masz SP3 i nowszego Windows Update Agent (7.4.7600.226)[KB949104] [KB946928] to pewnie nie ma szans działać.

(stalesz) #4

Nowy Agent pojawia się w trakcie aktualizacji,trzeba kliknąć na powiadomienie…na początku aktualizowania.

(krystian3w) #5

A miałeś płytę z SP2?

(stalesz) #6

Mam płytę ze zintegrowanym SP3…za pomocą nlite.Jeśli masz tylko SP2 możesz pobrać SP3 z DP i zainstalować przed aktualizacją

(Pablo_Wawa) #7

A ja od siebie dodam, że warto zainstalować Internet Explorer 8, bo domyślnie w Win XP jest wersja 6.0, a z nią Windows Update nie chce działać.

(stalesz) #8

IE8 instaluje się w czasie aktualizacji.Natomiast prawidłowo działa tylko Mozilla Firefox 52.3.0 ESR.Przy automatycznej aktualizacji nie jest wymagany IE8.Dodam że w Panelu sterowania /Narzędzia administracyjne / Usługi…należy ustawić WU na tryb automatyczny.

(Astor44) #9

OK! Dzięki! Zaledwie wczoraj instalowałem z płyty zintegrowanej z Service Pack 3. Potem zainstalowałem z pliku IE8. Niestety, system szukał i szukał przez 6 godzin i lipa. Może od 1 października kompletnie zaprzestano wspierania XP-ka poprzez Windows Update? Trzeba będzie poprzestać na WSUS.

(stalesz) #10

Dzisiaj 16.10.2017 zainstalowałem XP na VirtualBox pobrał aktualizacje bez problemu.Serwer MS…działa dalej

(Seba228215) #11

To xp wspierają jeszcze?

(Astor44) #12

Dzięki za info!

(krystian3w) #13

Tylko by wgrać to co wydali do kwietnia 2014 + te kilkanaście poprawek na Wanna.Cry

(Seba228215) #14

To lipa. :grinning:

(stalesz) #15

To nie lipa Seba,dałbym screena.Trudno to nazwać wspieraniem ale MS udostępnia ok.120 poprawek krytycznych.A bywało i 240.

(Seba228215) #16

W sensie takim, że to był na prawdę udany system i ma go jeszcze wielu, a MS go uśmiercił. :slight_smile:

(mechanic) #17

Zależy dla kogo udany, pierwsze wersje były niestabilne, firewall włączony dopiero w sp2, poza tym nie rozumie, skąd to zachwycanie się xp, jak dla mnie nie był dość stabilny, plus jest taki, że małe wymagania

(Seba228215) #18

Osobiście, jak używałem kiedyś od SP2 po SP3, to nie miałem problemów. :slight_smile: Aż się łezka klei. :slight_smile: