Windows update error found code 80244019

od paru dni gdy chce zaktualizowac windowsa pojawia mi sie taki blad : eror found code 80244019 windows update encountered an unknow error. nie wiem co to za blad a przy aktualizacji defendera wyskakuje error found code 0x8024402c.Czy ktos z was spotkał sie z ty problemem ?

Zobacz ten poradnik: viewtopic.php?f=7&t=243197

Może jeszcze tu support.microsoft i Vista Forums

to zanczy ze masz atak DNS na kompie gdyz miałem to samo

przekierowuje ci servery i nie mozesz zaktualizowac Winodwsa

robilem tak jak pisze i dalej nic :evil: moze ktos jeszcze cos poradzi jak to usunac , co zrobic by działalo normalnie .Probowalem zaktualizowac antywira i tez lipa ! to samo w kazdym przypadku .

Skoro tak to zamieść logi w tym dziale Bezpieczeństwo i logi HijackThis

bo może to jednak “robal”.

Witam.

Mam pytanie czy udało się naprawić ten problem. Jest to najprawdopodobniej jak napisał poprzednik atak DNS bo po wpisaniu ipconfig/all zauwazylem ze moje dnsy są ale przed nimi są 2 dnsy których nigdy i nigdzie nie wpisywałem i nie mogę ich usunąć w żaden sposob. Anty Vir nic nie wykrywa a problem istnieje .

Dodane 24.01.2009 (So) 13:39

Ok udało się Hijack załatwił sprawę. Usunął 5 wpisów z dziwnymi dnsami i od razu zaczęły chodzić aktualizacje windowsa i antywirusa. Zdanie serenity15 naprowadziło mnie na dobry trop. Pisze tego posta bo przeglądałem różne fora i ludzie nie mogli sobie z tym poradzić. Może ten wątek im pomoże. Pozdrawiam.

najlepiej by było gdybys oprucz zastosowania Hijack This wyczyscił DNSy

u mnie pokazuje się ten sam błąd co u kolegi “piotyca”, tylko że nie wiem jak się korzysta z HijackThis (jeśli ktoś mógł by mi powiedzieć po kolei jak go odpalić i naprawić ten problem to byłbym bardzo wdzięczny)

log z HijackThis: http://www.wklejto.pl/24538 - bardzo proszę o pomoc

fix w hiajckthis

Podaj log z Combofix

Logi dajesz na http://wklej.eu lub na http://wklej.org a w poście dajesz tylko link

narazie nie dało to żadnej poprawy, wklejam link z hijack: http://wklej.org/id/47030/, link z combofixa zaraz wyślę

Dodane 31.01.2009 (So) 23:24

huber2t dzięki za pomoc ale narazie nie dało to żadnego rezultatu, zfixowałem w HijackThis tą linijkę kodu co mi podałeś - nic nie pomogło. Combofix niestety nie działa u mnie.

Dodane 31.01.2009 (So) 23:26

skorzystałem z programu Malwarebytes usunął mi trochę wirusa: trojan dns.changer ale nie dało to poprawy, czekam na dalszą pomoc, z góry dziękuję

W czasie pobierania i skanowania combofixem zamknij wszelkie programy ochronne (Antywirusa, zaporę)

Jak nie pomoże:

Spróbuj podczas pobierania zapisać nie pod nazwą ComboFix.exe tylko z kreską pomiędzy:

Combo-Fix.exe

Jeśli to również:

Uruchom combofix w trybie awaryjnym

dzięki huber2t za pomoc, ale nie skorzystałem z Combofixa (próbowałem ale denerwuje mnie ten program), skorzystałem za to z Malwarebytes’ Anti-Malware, i działa wszystko dobrze, zamieszczę logi z tego programu (w których program usuwał problemy): http://wklej.org/id/47275/; http://wklej.org/id/47276/, zamieszczę również log z HijackThis(tak na wszelki wypadek): http://wklej.org/id/47239/

Logi ok

Podaj nam log z tego programu

przepraszam, że tak długo się nie odzywałem, a oto logi z RSIT: http://wklej.org/id/50105/ ; http://wklej.org/id/50106/

Dodane 08.02.2009 (N) 0:42

aha, jeszcze jedno pytanie czy korzystanie z programu OTMoveIt3 jest bezpieczne, użyłem go do usunięcia resztek programu RSIT, Combofix itp. ?