Windows update gdzie sciąga pliki

Szukam i jakoś nie mogę znależć. Możecie mi podpowiedzieć gdzie są zapisywane. :? :? :?

Chyba w Windows\Prefetch albo w Windows\system32\CatRoot

Chodzi mi o instalki. Czy są gdzieś zapisywane?? :smiley: :smiley: :smiley:

To sa chyba pliki tymczasowe, ktore po sciagnieciu i zainstalowaniu sa od razu usuwane.

no coś mi się wydaje że masz racje. Ale jak mam zaznaczoną opcje “Pobierz aktualizacje automatycznie i powiadom mnie kiedy będą gotowe do zainstalowania” to muszą się gdzieś zapisać. A jak odrzucę jakąś aktualizacje to mogę ja zainstalować w każdej chwili więc gdzieś muszą być zapisane. :smiley: :smiley: :smiley:

Są usuwane, ale dopiero po instalacji. W moim przypadku, gdy ręcznie je sobie pobieram za pomocą WU zbierają się w folderze WUtemp na drugiej partycji (ale to raczej nie jest regułą, że na drugiej) - ten folder jest ukryty podczas ściągania. Zawsze je sobie kopiuję zanim są usuwane.

Wystarczy po ściągnięciu plików i tuż przed instalacją ich na dysku wcisnąć alt + ctrl + del (nie wiem jak to jest w Win XP) i po prostu zakończyć zadanie - instalacja. Nazwę zadania jakoś rozpoznasz. Następnie wystarczy sprawdzić - najprawdopodobniej bedzie to C/Windows/Temp i skopiować. W celu ustalenia lokalizacji możesz zastosować - “Znajdź pliki i foldery”. Warto sprawdzić - nic nie ryzykujesz. Pozdrawiam Jurek

PS: Przed chwilą sprawdziłem - działa. Uruchomiłem Windows Update, sciągnąłem potrzebne poprawki, a kiedy rozpoczęła się instalacja postąpiłem j.w. Najważniejsze - przerwać instalację i restart - po instalacji pliki znikają!

No sprawdziłem to. Ja mam włączone autoupdate i mi sciąga C:\Program Files\WindowsUpdate\wuaudnld.tmp\cabs ale faktycznie po zainstalowaniu są usuwane. Skopiowałem je sobie. Dzięki panowie. :smiley: :smiley:

Mam jeszcze jedno pytanie. Zainstalowałem Windowsa xp z dodatkiem sp1. Zrobił automatyczną aktualizacje, po zainstalowaniu wszedłem na Windows update i zobaczyłem że są jeszcze cztery krytyczne poprawki dwie dotyczące windows media player 9 i dwie takie 1 2. Zastanawia mnie tylko czemu nie są sciągane automatycznie?? :? :? :?

Czasem po autoupdate trzeba zresetować windowsa. Niektóre poprawki tego wymagają, jeśli tego nie zrobisz system będzie myślał że jeszcze nie są zainstalowane. Po restarcie gdy wejdziesz na autoupdate system wykryje że są już zainstalowane :stuck_out_tongue:

Może uściślmy to co napisał Killer. Niektóre krytyczne poprawki (w tym i service pack 1) nie mogą być zainstalowane razem z innymi. Dlatego po restarcie komputera należy ponownie wejść na strone windows update i zainstalować pozostałe. I tak do skutku aż nie będzie żadnych poprawek krytycznych do zainstalowania.

Panowie chyba się nie zrozumieliśmy. O tym że trzeba zrestartować komputer wiem i to zrobiłem. Mi chodzi o Automatyczne Aktualizacje. Mam ustawione żeby sciągał sam poprawki i pytał o ich zainstalowanie. I zrobił to tylko po jakimś czasie po zainstalowaniu poprawek wszedłem na Windows Update i zobaczyłem że są jeszcze 4 krytyczne poprawki a Autupdate samo się nie włączyło. Pytanie dlaczego?? :?

Witaj.

Sądzę że wiesz że windows nie jest idealnym systemem i czasem trzeba go sprawdzać czy pobiera poprawki automatycznie , a co do miejsca pobierania i zapisywania poprawek to możesz ustawić to samemu ‘‘sprawdzone porady’’ http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=4663

Pozdrawiam.