Windows Update - ilość pobranych danych a dane w WUpdate

Witam,

mam pewne pytanie, zaciekawiła mnie pewna sprawa, mianowicie dziś postawiłem Windę od nowa na czysto na nogi, no i oczywiście grom aktualizacji w Windows Update (97). Oczywiście pozaznaczałem wszystkie, no i rozpoczęły się pobierać. Pod procentowym paskiem postępu widać, ile MB danych ma do pobrania - pisało 280 bodajże. Oczywiście nie sterczałem przy kompie (1 Mb/s neta to jednak nie jest zabójcza prędkość), nie było mnie na chwilę, patrzę a tu już 50%. Sprawdziłem w Kasperskim ilość przesłanych i odebranych danych przez Windows Update, wynosiło ~100MB. Stąd też moje pytanie: czy te dane są jakoś kompresowane, czy też nie pobrało mi wszystkiego?

Dodam, że aktualizacja przebiegła pomyślnie, i wszystkie aktualizacje zostały zainstalowane.

Miałem sprawdzić w systemowym zarządzaniu połączeniami, ale w jednej z aktualizacji miałem stery do karty sieciowej, więc mnie rozłączyło z netem i statystyki się wyzerowały.

Pozdrawiam.

Z Windows’em jak z kobietą :wink:

Ja też tak czasami miałem że ściągał z “zawrotną prędkością”.

Czasami zdarza się tak z błędu lub odziążenia serwera operatora.

Lub odciążenia serwerów Microsoft’u.

Jest to naturalne i nie masz się czym bać :wink:

No żebym nie skłamał to miałem 1Mb/s a pobierał aktualizację może… 15-20 minut. :smiley:

Dla mnie lepiej ale wolałem wiedzieć czy wszystko jest ok - do następnego formata mi nie spieszno.

Dzięki za odpowiedź.

Wszystko ok.

A zamiast formata proponuję postawić system, zainstalować i skonfigurować wszystko co chcesz, wykonać kopię zapasową, a potem w razie usterek odtworzyć sobie kopię (system ze sterownikami i oprogramowaniem). Np. Paragonem

z aktualizacjami jest tak

pierwsza aktualizacja 2MB a druga 5 MB ale jeżeli pierwsza aktualizacja znajduje się w systemie to on pobierze 3MB więc zamiast pobierać 7 MB pobierze 5MB i stad ta różnica

dużo aktualizacji tak ma