Windows Update nie działa (błąd nr 0x8024400A)


(lostek815) #1

Zabrałem się dzisiaj na jednym kompie za formatowanie dysku systemowego, chciałem wgrać wszystko na nowo i co się okazuje? Nie działa mi Windows Update. Sam nie ściąga aktualizacji, a jak wchodzę na stronę, żeby sprawdzić czy są to wyskakuje mi takie coś:

Mam Windows XP SP2 Home Edition, jak wchodzę na tą grupę dyskusyjną to widzę wysyp pytań i tematów na ten temat i obojętnie czy ktoś ma XP, Viste czy 7 to chyba wszyscy mają ten problem. I każdy ma inny numer błędu. Znalazłem wcześniej tą stronkę: http://support.microsoft.com/kb/836941 ,ale nic z tego co tam jest opisane mi nie pomaga. Czy Wy też tak macie? Byłbym wdzięczny jakby ktoś sprawdził. Bo jeśli wszyscy tak mają to jest to jednak wina Windowsa.

W każdym razie lipa bo jak tu zrobić formata i wgrać wszystko na nowo bez podstawowych aktualizacji systemu ;/


(Agatonster) #2

lostek815 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(lostek815) #3

Ech, widzę jedyne odpowiedzi to tutaj o niby błędne nazwanie tematu. Mógłby ktoś chociaż sprawdzić czy też ma ten problem na XP? W sensie Panel Sterowania > Centrum Zabezpieczeń > Sprawdź czy są dostępne najnowsze aktualizacje z witryny Windows Update.


(SnykeShadow) #4

Sprawdzałem i nie ma dostępnych aktualizacji – a właściwie to otwiera się strona i następuje „cisza”.


(Piotrkijak) #5

(lostek815) #6

Tzn. tak jakby coś było nie tak?

@Piotr92, takim osobom jak Ty to na starcie powinni dawać bana. Pisałem, że szukałem pomocy nawet na forach Microsoftu, a Ty mi dajesz głupi odnośnik do Google gdzie wyskakują mi podobne strony. Jak nie chcesz pomóc to nie nabijaj sobie chociaż postów. Jeśli myślisz, że nie wpisywałem w Google numeru błędu to naprawdę coś z Tobą nie tak. Nawet szukałem po "nazwie" błędu, która jest podana przy numerze na tej stronce do której link dałem w pierwszym poście. I pisałem, że żadne rozwiązania podawane na stronach mi nie pomagają.

Dzwoniłem do obsługi klienta od Windowsa i przyjął zgłoszenie, kazał mi zapisać jakiś numer i miał zadzwonić pracownik techniczny... nie zadzwonił.


(Piotrkijak) #7

Coś z tobą jest nie tak, skoro wyślisz, że w nocy czy tam pod wieczór jeszcze urzędują. Jak siedzą do 17:00 to jest wszystko.


(lostek815) #8

A jednak popatrz, to z Tobą coś jest nie tak i widać nigdy tam nie dzwoniłeś bo urzędują do 20-tej. Od 8:00 do 20:00. A ja rozmawiałem z nim o 18-tej wczoraj. Właśnie teraz do mnie zadzwonił facet, twierdzi, że muszę wgrać Service Pack 3 indywidualnie i najprawdopodobniej będzie już tak zawsze bo taka sytuacja ma miejsce od około tygodnia, że ludzie właśnie dzwonią i to pomaga. Najprawdopodobniej Microsoft stwierdził, że SP2 nie jest dość bezpieczny czy coś takiego i uniemożliwił dostęp do aktualizacji. Trochę głupie, ale ok... skoro system nie jest bezpieczny to właśnie jak najszybciej powinien być zaktualizowany.


(Piotrkijak) #9

Nie, po prostu wygasło już wsparcie dla XP SP2. Sprawdź sobie w googlach, a sam się przekonasz.


(lostek815) #10

Wsparcie dla SP2 wg Wikipedii zakończyło się 13 lipca 2010, a jak już wyżej napisałem, sam pracownik stwierdził, że od około tygodnia nie działa Windows Update dla SP2 i ja też to potwierdzam bo w tym roku, nawet początkiem czerwca korzystałem z SP2 i normalnie mi aktualizacje działały. Więc skoro nie wspierają SP2 od prawie dwóch lat, to czemu dopiero teraz nagle wyłączyli dostęp do witryny Windows Update, a nie dwa lata temu?


(Piotrkijak) #11

Skąd mam wiedzieć? Pytaj się Microsoftu, nie mnie.