Windows Update nie działa (błąd nr 0x8024400A)

Zabrałem się dzisiaj na jednym kompie za formatowanie dysku systemowego, chciałem wgrać wszystko na nowo i co się okazuje? Nie działa mi Windows Update. Sam nie ściąga aktualizacji, a jak wchodzę na stronę, żeby sprawdzić czy są to wyskakuje mi takie coś:

Mam Windows XP SP2 Home Edition, jak wchodzę na tą grupę dyskusyjną to widzę wysyp pytań i tematów na ten temat i obojętnie czy ktoś ma XP, Viste czy 7 to chyba wszyscy mają ten problem. I każdy ma inny numer błędu. Znalazłem wcześniej tą stronkę: http://support.microsoft.com/kb/836941 ,ale nic z tego co tam jest opisane mi nie pomaga. Czy Wy też tak macie? Byłbym wdzięczny jakby ktoś sprawdził. Bo jeśli wszyscy tak mają to jest to jednak wina Windowsa.

W każdym razie lipa bo jak tu zrobić formata i wgrać wszystko na nowo bez podstawowych aktualizacji systemu ;/

lostek815 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Ech, widzę jedyne odpowiedzi to tutaj o niby błędne nazwanie tematu. Mógłby ktoś chociaż sprawdzić czy też ma ten problem na XP? W sensie Panel Sterowania > Centrum Zabezpieczeń > Sprawdź czy są dostępne najnowsze aktualizacje z witryny Windows Update.

Sprawdzałem i nie ma dostępnych aktualizacji – a właściwie to otwiera się strona i następuje „cisza”.

http://lmgtfy.com/?q=0x8024400A

Tzn. tak jakby coś było nie tak?

@Piotr92, takim osobom jak Ty to na starcie powinni dawać bana. Pisałem, że szukałem pomocy nawet na forach Microsoftu, a Ty mi dajesz głupi odnośnik do Google gdzie wyskakują mi podobne strony. Jak nie chcesz pomóc to nie nabijaj sobie chociaż postów. Jeśli myślisz, że nie wpisywałem w Google numeru błędu to naprawdę coś z Tobą nie tak. Nawet szukałem po “nazwie” błędu, która jest podana przy numerze na tej stronce do której link dałem w pierwszym poście. I pisałem, że żadne rozwiązania podawane na stronach mi nie pomagają.

Dzwoniłem do obsługi klienta od Windowsa i przyjął zgłoszenie, kazał mi zapisać jakiś numer i miał zadzwonić pracownik techniczny… nie zadzwonił.

Coś z tobą jest nie tak, skoro wyślisz, że w nocy czy tam pod wieczór jeszcze urzędują. Jak siedzą do 17:00 to jest wszystko.

A jednak popatrz, to z Tobą coś jest nie tak i widać nigdy tam nie dzwoniłeś bo urzędują do 20-tej. Od 8:00 do 20:00. A ja rozmawiałem z nim o 18-tej wczoraj. Właśnie teraz do mnie zadzwonił facet, twierdzi, że muszę wgrać Service Pack 3 indywidualnie i najprawdopodobniej będzie już tak zawsze bo taka sytuacja ma miejsce od około tygodnia, że ludzie właśnie dzwonią i to pomaga. Najprawdopodobniej Microsoft stwierdził, że SP2 nie jest dość bezpieczny czy coś takiego i uniemożliwił dostęp do aktualizacji. Trochę głupie, ale ok… skoro system nie jest bezpieczny to właśnie jak najszybciej powinien być zaktualizowany.

Nie, po prostu wygasło już wsparcie dla XP SP2. Sprawdź sobie w googlach, a sam się przekonasz.

Wsparcie dla SP2 wg Wikipedii zakończyło się 13 lipca 2010, a jak już wyżej napisałem, sam pracownik stwierdził, że od około tygodnia nie działa Windows Update dla SP2 i ja też to potwierdzam bo w tym roku, nawet początkiem czerwca korzystałem z SP2 i normalnie mi aktualizacje działały. Więc skoro nie wspierają SP2 od prawie dwóch lat, to czemu dopiero teraz nagle wyłączyli dostęp do witryny Windows Update, a nie dwa lata temu?

Skąd mam wiedzieć? Pytaj się Microsoftu, nie mnie.