Windows Update nie działa

Witam. Mam problem z windows update. Od jakiegoś czasu nie mogę zaaktualizować systemu windows 10 bo dostaje ciągle taki komunikat:

Wystąpiły problemy podczas instalowania aktualizacji, ale ponowimy próbę później.
Jeśli ten problem będzie nadal występować i chcesz przeszukać Internet lub uzyskać informacje od pomocy technicznej, użyj kodu błędu: (0x80070424)

Co robić? Narzędzie do rozwiazywania problemów nie pomogło, na necie znalazłem kilka rozwiązań lecz niestety nadal nie działa. Da sie jakoś naprawić obraz systemu?

Na DP poszukaj programu Windows10Upgrade9252 i działaj. Jeżeli tu nie znajdziesz to wyszukiwarka,sprawdzałem jest

Najpierw może przeczyść Windowsa systemowymi narzędziami, jeśli masz Avasta to usuń go, jeśli używałeś jakiś programów do “polepszania” Windowsa również usuń i dopiero wtedy spróbuj ponownie aktualizacji.

Avasta nie mam, żadnych programów do polepszania nie używałem, wirusów też brak.

Windows 10 instalowany z niemodyfikowanej kopii (brandowanie systemu przez producenta laptopa raczej się nie liczy)?

Dwa skrypty (jeden to raczej zestaw poleceń), które mogą pomóc.