Windows Update nie widzi aktualizacji, Windows 7 Professional Service Pack 1 64-bit

Witam serdecznie,

 

Mam problem z działaniem Windows Update. System z tematu instalowałem już kilkukrotnie w ciągu 2 ostatnich dni. Zaraz po zainstalowaniu i aktywacji systemu zainstalowałem Service Pack 1. Wówczas Windows Update widział kilka aktualizacji, jednak w pierwszej kolejności aktualizuje Agent Windows Update z wersji 7.5.7601.17514 do wersji 7.6.7600.256. Po czym widoczne są nowe aktualizacje i następuje ponowna aktualizacja Agent Windows Update - tym razem do wersji 7.6.7600.320. Od tego momentu Windows Update nie widzi żadnych aktualizacji, usługa działa, do folderu C:\Windows\SoftwareDistribution\DataStore zapisywany jest plik DataStore.edb o rozmiarze 640 MB. Dla porównania na laptopie na którym jest Agent Windows Update w wersji 7.6.7601.18937 i Windows Update działa plik DataStore.edb ma rozmiar 800 MB.

 

Próbowałem wszystkiego z opisu, łącznie z System Update Readiness - ale nic to nie daje. Windows Update szuka aktualizacji w nieskończoność, nie wyświetlana żadnego błędu. Próbowałem także zainstalować Agent Windows Update w wersji 7.6.7601.18937 z instalatora pobranego ze strony Microsoftu zaraz po zainstalowaniu Service Packa 1 (bez wcześniejszego uruchamiania Windows Update), jednak to także nic nie daje.

 

Jeżeli ktoś spotkał się z podobnym problemem i znalazł rozwiązanie będę wdzięczny za pomoc. Dość mam już instalowania w koło systemu, będzie chyba z 7 raz. Jeżeli będzie konieczność załączenia jakiegoś logu np. C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log proszę o informację.

Rozumiem, że jest to czysty obraz Windowsa, nie jakiś magicznie/aktywacyjno modyfikowany? Komputer ma poprawnie ustawioną datę (rok/miesiąc)?

CMD (uprawnienia administratora)

wuauclt /detectnow
wuacult /update

Wejdź potem do C:\WINDOWS\WindowsUpdate.log  i pokaż log (chociaż ze dwa/trzy ekrany z końca logu).

Kilka dni temu stawiałem na jakimś lapie w7 i właśnie po zainstalowaniu SP1 czekałem około 1h zanim coś wyszukało. Wyglądało jakby usługa zdechła albo zawisła. Ponoć to coś u nich na serwerach. Po 1h ogladania paska z wyszukiwaniem poszło ok.

@ bachus : Tak to czysty system, ISO pobrane z MSDN AA. Ale to samo mam w przypadku Windowsa 7, który jest preinstalowany na laptopie.

@ Wredotka : Miałeś rację, okazało się że trzeba było trochę dłużej poczekać. W moim przypadku coś koło 2 godzin i wyświetliło: 140 dostępnych aktualizacji ważnych i 60 opcjonalnych. Jestem cierpliwy ale tak długiego czasu oczekiwania się nie spodziewałem :slight_smile:

 

Dziękuję wam obu za pomoc.

Czyli mówicie, że wina dziwnego działania Windows Update leży po stronie Microsoftu? Też całe wczoraj i dziś mam problemy z instalowaniem aktualizacji. Wyszukuje ich godziny, a potem mimo że ikonka w trayu pokazuje dostępność łatek, to okno WU dalej pokazuje wyszukiwanie…

Na to wychodzi, u mnie wystarczyło poczekać - niestety coś koło 2 godzin.

Cholerny grat z tego Microsoftu.3x reinstalowałem system po to,żeby naprawić to chodzące w kółko windows update.Istotnie po aktualizacji tego p…Agent Windows Update 7.6.7600.320 wszelkie aktualizacje są wstrzymane i upadte jakby zdechł.Gorzej,bo po wyszukaniu aktualizacji instaluje 2 razy te same poprawki…

@ Lenovo : Faktycznie widziałem, że niektóre poprawki były widoczne na liście jako zainstalowane dwukrotnie. Nawet Service Pack przez Windows Update jest pobierany dwa razy, jedna paczka ma coś ponad 13 MB, druga jest większa - oba mają te same numery. Ze swojej strony sugeruję zainstalować Windows 7, następnie zainstalować ręcznie Service Pack 1. Zainstalować ręcznie KB3075851 - czyli Agenta Windows Update w wersji 7.6.7601.18937. Dzięki temu jest o wiele łatwiej z kolejnymi aktualizacjami.

Zauważyłem na różnych forach, że od kilku dni wszyscy świeżo po formacie i instalacji Windowsa 7 mają ten problem. Zarówno u nas jak i zagranicą. Do tej pory brak na to rozwiązania.

Najgorsze jest to,że po pobraniu sekundowym kilkadziesiat poprawek zakończonych jest niepowodzeniem.Ciekaw jestem w co gra Microsoft?

@ Lenovo : Przed chwilą pojawiła się u mnie jedna, nowa aktualizacja. Była oznaczona jako ważna i pochodziła z czerwca 2014. Po jej pobraniu, podczas próby instalacji pojawił się komunikat “aktualizacje niepotrzebne: 1”. Chyba mają jakieś problemy z serwerami aktualizacji. Może ludzie po zainstalowaniu darmowego Windows 10 masowo wracają do starszych wersji systemu i serwery Windows Update mają przeciążenia :).

A co w takim razie z bezpieczeństwem użytkowników?

 

A obchodziło ich to kiedyś ? Praktycznie prawie wszystkie poprawki są wynikiem nagłośnienia przez ludzi i presji mediów.

Teraz 10 na tapecie i jak zwykle  polityka  Microsoftu aby zniszczyc  cos  co było piekne tyle  lat - zreszta   z XP było podobnie jak wyszła 7.  A tak w ogóle to nie przymierzam sie do 10 chociaż  takie  wspaniałe opinie o niej krążą

Czy ktoś znalazł sposób na ten problem? mam to samo. Posiadam Oryginalny Windows 7 na jednym z komputerow więc sformatowałem i wgrałem od początku. potem service pack 1 i od tego momentu aktualizacje stoja tzn. komp włączony cały dzień i ciągle szuka aktualizacji. i jak tu zainstalowac win 10 skoro nie moge pobrac aktualizacji

A kto każe Ci pobierać wszystkie aktualizacje aby mieć w10 ?

Idziesz sobie na https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Pobierasz programik, odpalasz i on Cię pokieruje.

podejrzewam ze to wina aktulizacji : Agent Windows Update 7.6.7600.320

Ja zainstalowałem paczkę Windows6.1-KB3083710-x86, gdzie updateowało mi Windows Update Agent do 7.6.7601.19016 . Na razie mieli 40 min ale zobaczymy co będzie dalej. To co robi M$ to jakaś kpina! Poniżej krytyki!

Edit: W końcu po 2 godzinach ruszyło. Widocznie serwery Microsoftu są przeciążone.