Windows update nie wyświetla dostępnych aktualizacji

W windows update wyświetla się że są dostępne aktualizacje,ale nie są zaznaczone,gdy jednak wchodzę w “wybierz aktualizację do zainstalowania” nie znajduję tam żadnej pozycji do zaznaczenia,a obok w zakładkach widnieje informacja że są dostępne aktualizacje: “Ważna (2)”,“Opcjonalna(1)”.Jak zainstalować te aktualizacje?

screen-> http://wyslijto.pl/plik/npldiqo81c

Wychodzi na to, że aplet Windows Update jest uwalony. Wejdź w start, wszystkie programy,akcesoria,kliknij ppm na wiersz polecenia, wybierz uruchom jak administrator i wpisz polecenie sfc /scannow. Powinno pomóc, jeżeli nie, spod uruchomionego systemu uruchom instalator Visty i wybierz opcję uaktualnienia instalacji. Ta opcja spowoduje tak jakby przeinstalowanie systemu pozostawiając wszystkie dane w stanie nienaruszonym, oraz dodatkowo przy tej opcji nie trzeba wgrywać żadnych programów i sterowników. Jeżeli to nie pomoże, to raczej trzeba będzie trzeba zainstalować system od nowa.

Funkcja sfc /scannow nie pomogła,a niestety nie mam przy sobie płyty instalacyjnej visty,jak wrócę na weekend na chate to spróbuje skorzystać z Twojej drugiej rady.Dzięki

seniak2 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Ma Vistę i czasem u mnie też pojawi się taki problem. Wtedy restartuję system i wszystko jest OK.

restart też nie pomaga

To tak jak pisałem - na pewno uwalony jest aplet. Może nawet nie byłaby potrzebna płyta, bo wystarczyłoby np. przerejestrować plik dll tego apletu i byłoby ok, ale niestety nie mogę znaleźć na necie jakie biblioteki są odpowiedzialne za pracę tego apletu, tak więc pozostaje spróbować zrobić uaktualnienie systemu, a jak nie, to od nowa wrzucić.

Ha, ja nie powiedział bym, że na pewno.

Nie raz miałem podobną sytuację z aktualizacjami “widmo”, najczęściej winna okazywała się któraś z ostatnich aktualizacji -zwłaszcza zbiorczych.

Po jej odinstalowaniu wszystkie aktualizacje cudownie wracały, można było zrobić pełny update i wszystko było ok.