Windows Update nie znajduje sterowników do grafiki


(Gerasik) #1

Witam,

Problem jest następujący, po zainstalowaniu świeżej kopii systemu windows na komputerze Windows Update nie znajduje w aktualizacjach uaktualnienia sterowników do karty graficznej, a na 2 poprzednich kopiach znalazł je bez problemu. Siedzę już 3 dzień przed jaskrawym monitorem i czuję jak jego rozdzielczość po prostu wypala mi oczy :slight_smile:

Sterowników na windows 7 od ati nie uświadczę a Microshit też nie chce mi ich dostarczyć... Znalazłem w katalogu Windows Update pod adresem http://catalog.update.microsoft.com/v7/ ... spx?id=140 i zgrałem je ręcznie na komputer ale nie wiem jak zainstalować plik .cab ? Proszę o pomoc


(Drawkora) #2

Podaj co to za karta graficzna. Jeżeli nie ma bezpośrednio sterowników pod 7, to w większości są kompatybilne te od Visty. Można też próbować zmieniać tryb zgodności przy ich instalacji. Na pewno coś poradzimy.

Z tym plikiem zrób tak: PPM na Komputer-> Właściwości-> Menedżer urządzeń(po lewej)-> Rozwiń z listy sprzętów Karty graficzne-> PPM na model-> Aktualizuj oprogramowanie sterownika-> Do wyboru masz wskazanie ścieżki na dysku, jeżeli masz te sterowniki (możesz spróbować z tym plikiem) lub wyszukania online.

Napisz o efektach.


(Gerasik) #3

karta to

ATI Mobility Radeon X2300

z poziomu Menedżera urządzeń nie jest możliwa aktualizacja sterowników które zgrałem z witryny WU, system nie widzi tam żadnych sterowników..


(Drawkora) #4

A napisz jeszcze jaki to laptop.

Próbowałeś tego, tej opcji dla Visty:

http://www.searchengines.pl/Sterowniki- ... 11243.html


(Gerasik) #5

Samsung R60plus

zaraz to sprawdzę ale czemu WU raz coś widzie a raz tego nie widzi ?!?

EDIT:

brak sterownikow omega dla vista/7 ...


(Drawkora) #6

Dlaczego nie skorzystasz ze sterowników dedykowanych dla karty od ATI/AMD.

Możesz też odwiedzić stronę producenta laptopa i ściągnąć odpowiednie sterowniki do swojego sprzętu.


(Gerasik) #7

Ale nigdzie nie ma sterowników pod windows 7 bo jest on tak rewelacyjny że takowych nie potrzebuje !