Windows Update + pamięć RAM

W zeszłym tygodniu przeprowadziłem format całego komputera ponieważ komputer przymulał i cały czas była używana prawie cała pamięć RAM. Niestety po formacie dalej zużycie pamięci wynosi koło 90% procent przy tylko włączonej przeglądarce. A dodatkowo po sformatowaniu nie działa mi Windows update cały czas szuka aktualizacji i nie chce się zatrzymać.

Windows 7 x64  4 GB RAM

Wczoraj aktualizowałem Windows 7 - 8 godzin.

Po jakiej aktualizacji jak mi żadnych nie wyszukuje?

Przecież pisałem powyżej że aktualizacja u mnie po formacie trwała kilkanaście godzin.

Ile czasu sprawdzałeś - kilkanaście godzin ?

To samo, ostatnio reinstalowałem 10-tkę na laptopie i aktualizacja trwała jakieś 4-5h.

WU chodzi tragicznie od jakiegoś czasu, a użytkownicy 7 to już w ogóle są na straconej pozycji, z tego co słyszałem na niektórych pc aktualizacja trwała ponad 20h.

Polecam sobie zrobić repozytorium na zewnętrznym dysku / pendrive: http://www.wsusoffline.net/

Ja wiem, że aktualizacje mogę się długo instalować itp. ale ich wyszukanie przez Windows update nie powinno chyba trwać tak długo.

Właśnie wyszukiwanie trwa bardzo długo,

Ok. Teraz rozumiem. Czyli mam zrobić szukanie i czekać aż coś znajdzie, czy po prostu zostawić i czekać aż automatycznie się wykona? A co do pamięci RAM czy po tych aktualizacjach się poprawi czy już nic nie mogę więcej zrobić? Wydaje mi się że kiedyś zużycie nie było takie wysokie.

Możesz cierpliwie czekać albo skorzystać z programu o którym wspomina bachus

Podobno na przyśpieszenie aktualizacji pomaga wyłączenie Windows Update,

instalowałeś W7 z ServicePack czy goły?

bo jeśli nie to radzę pobrać i zainstalować cały SP1 będzie szybciej

Dobra uwaga :slight_smile:

Jeżeli nie masz to zainstaluj:

Już miałem to zainstalowane. O wiele większym problem jest wspominana pamięć RAM. Przy wyłącznych wszystkich aplikacjach wynosi ±80% a przy otwartej przeglądarce sięga już +95% uniemożliwiając swobodną pracę na komputerze. Nigdy wcześniej tak nie miałem. Wczoraj powtórzyłem format i mam na komputerze tylko najpotrzebniejsze programy. Czy możliwe że to wina tych aktualizacji, albo mam coś uszkodzone wewnątrz laptopa?  

Raczej nie, miałem podobnie laptop nie aktualizowany od prawie 2 lat :wink:

Zostaw PC na noc niech sobie poszuka aktualizacji, nad ranem będą pewnie gotowe do instalacji :wink:

Po co te wszystkie ceregiele jak jest znacznie prostszy sposób. Od razu po instalacji trzeba dograć tylko 2 patche, zapisane wcześniej np. na pendrive i do momentu ich instalacji nie można się łączyć z internetem. Po ich wgraniu, odpalamy 1 raz internet i WU ładuje się wtedy normalnie, czyli 2-3 min. Robiłem tak już na kilku kompach i wszystko działa ok. Chodzi o te dwie aktualizacje, które trzeba zainstalować:

https://support.microsoft.com/en-us/kb/3102810

https://support.microsoft.com/en-us/kb/3083710

A nie można się łączyć z netem podczas i przed ich instalacją dlatego, żeby Windows nie pobrał sobie nowszego klienta WU.

Jak kto woli :wink:

Nic nie stracisz, jedynie trochę czasu :slight_smile:

Dodatkowo uruchom -Process Explorer-zrób screena jak system przymuli     i pokaż na forum. Screeny daj na-http://www.otofotki.pl/ 

Dopiero wróciłem procesem który zużywa mi mnóstwo pamięci jest svchost.exe(netsvcs). Nie wiem co to jest ,ale po jego wyłączeniu system się trochę sypie, ale pamięć wraca na chwilę do normy bo po jakimś czasie znowu się uruchamia.

To jest możliwe tylko bezpośrednio po formacie? Bo jeżeli tak. to za późno