Windows Update pobiera 2 aktualizacje zbiorcze, w tym dla Insider Preview

Windows 10 Home, x64 w wersji 1903, 18362.30.
Windows Update pobiera 2 aktualizacje zbiorcze jednocześnie, w tym jedna dla Insider Preview (z końcówką numeru 936). Po tej instalacji, pobiera się i instaluje (935) dla wersji stabilnej systemu. Po zainstalowaniu obu aktualizacji, mam uruchomić komputer, więc tak robię. Po zalogowaniu się do systemu, okazuje się, że (936) został tylko zainstalowany a (935) będzie próbować raz jeszcze instalować się i tak w kółko. Odinstalowałem (936) z myślą, że pobierze się tylko (935), ale nic z tego. Za każdym razem obie wspomniane aktualizacje pobierają się i instalują. Jakieś pomysły?


W tej chwili wstrzymałem aktualizację na 7 dni, no bo co mam zrobić w tym momencie.

Rezygnacja z insider wykonana?

Obraz pobrany z serwerów Microsoft. Wersja stabilna oczywiście, bo tylko taka mnie interesuje. Podejrzewam że Microsoft przepuścił dwie aktualizację do jednego kanału.

Mówisz, że obie zainstalowane i nadal pcha tą 935. A próbowałeś zainstalować ją po tej 936?

Tak, próbowałem. Instaluje się, ale po ponownym uruchomieniu komputera, jest wersja 935.
Nie zapisywałem się do programu testów.

Co jest w historii aktualizacji? Jest taka zakładka.

Usuń całą zawartość c windows software distribution (co nie będzie się chciało usunąć, pomiń). Następnie użyj tego narzędzia z stąd jako administrator: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4027322/windows-update-troubleshooter
I na koniec sprawdź aktualizacje.

Cześć,

Historia aktualizacji tak wygląda;


Za chwilę dam znać, czy są jakieś efekty, po zastosowaniu narzędzia.


Usunąłem całą zawartość folderu SoftwareDistribution (czasami też usuwam folder), przeskanowałem narzędziem i narzędzie twierdzi, że “nie można zidentyfikować problemu…”.

Windows Update wykrył tylko (936) i zaczyna instalować. Do bani, ja mam wersję stabilną systemu.
Bez%C2%A0tytu%C5%82u


Może ręczne pobieranie aktualizacji coś pomoże, innej możliwości nie widzę.

Historia wygląda, że obie są zainstalowane pomyślnie. Pobierz ręcznie ostatnią zbiorczą aktualizację do 1903. Nie pamiętam do jakiego numeru ona podnosi kompilację. I ją zainstaluj. I widzę, że masz numer kompilacji rtm (zakończony 30). Co jest dziwne.

Ja mam tak.

Nie mam pojęcia, jak to jest. Po pobraniu ręcznie aktualizacji i jej zainstalowaniu, mam teraz taki sam numerek, co Ty, czyli 18362.145.
Windows Update teraz nie wyszukuje żadnej aktualizacji, czyli wszystkie są już zainstalowane.


Obraz Windowsa 10 zawsze pobieram programem “Windows ISO Downloader”. Zawsze pobieram oczywiście najnowszą, stabilną wersję;

Temat można uznać za rozwiązany.

To nie pobieraj za pomocą tej kopareczki. Może tam coś zmodyfikowali i stąd problem. Na Adguard jest i przez mct można też pobrać ISO.

No i tak trzeba robić w przyszłości. Program wylatuje z ulubionych programów.


Pod programem w komentarzu pisałeś, że program posiada malware, które już było zgłaszane długi czas temu. Dobreprogramy widocznie olewają zgłoszenia.

A no pisałem.

U mnie (Windows 10 1903)to wygląda tak jak na screenie. Nigdy też nie uczestniczyłem i nie uczestniczę w programie testowym Insider. Korzystam ze stabilnych wydań. Być może problem leży po stronie MS, ale u mnie nigdy jeszcze w kanale stabilnym nie pojawiła się aktualizacja przeznaczona dla wydań testowych Windows 10.

A do pobierania i tworzenia nośników stabilnych wydań Windows 10 używam tylko narzędzia MS