Windows Update spowalnia system

Hej. Mam problem. Posiadam Fujitsu Esprimo 420 z softem od producenta Windows 7 Professional x64. Zauważyłem że podczas pobierania/wyszukiwania/instalowania aktualizacji przez Windows update, system bardzo zwalnia. Po wyłączeniu całkiem usługi Windows Update problem ustaje. Dla sprawdzenia przywrocilem system z Recovery i problem jest ten sam.

To co zrobiłem:

  1. Nadpisalem folder Software distribution ale to nic nie dało.
  2. Pobralem pakiet zbiorczy aktualizacji tzw. Service Pack 2 ale nawet nie chce się to zainstalować.
  3. Sprawdziłem wydajność(gdy jestem na pulpicie) i przy bezczynności system pobiera 1.12gb (+/-).

Pobierz i uruchom ProccessExplorer

Uruchom aktualizację i sprawdź jakie procesy używają najwięcej CPU, albo lepiej stwórz ISO z aktualizacjami OFFLINE za pomocą WSUS >

http://download.wsusoffline.net/wsusoffline1092.zip

I zainstauj aktualizację ręcznie.

Zakładam, że Service Pack 1 już jest zainstalowany?
Jeśli tak, doinstaluj “ręcznie” Internet Explorer 11/64-bit, po restarcie ustaw Windows Update na całkowicie wyłączony, zrestartuj laptopa.
Następnie pobierz i zainstaluj aktualizację Windows6.1-KB3102810-x64, zrestartuj laptopa i teraz ustaw Windows Update na zawiadamianie, ale nie pobieranie aktualizacji.
Odczekaj do pojawienia się komunikatu o dostępności aktualizacji. Wybierz i instaluj te, o które Ci chodzi.
W tym trybie nie powinieneś odczuwać (znacznego) spowolnienia systemu.

Może warto zainwestować w dysk SSD? Ja kilka dni temu wymieniłem dysk na Samsung SSD Pro 256 GB i wszystkie problemy związane z szybkością systemu, uruchamiania zostały zlikwidowane. Polecam zainwestować w dysk SSD :slight_smile:

przed pobraniem prawie SP2 potrzebuje jeszcze jednej łatki.

Tak wygląda zużycie podzespołów przez te procesy.

Jeżeli jest prowadzona aktualizacja to spowolnienie systemu jest normalnym objawem. Pokazujesz menedżer procesów, ale w tle widać okienko, w którym aktualizacje się pobierają. Gdzie jest problem ? W spowolnieniu ? Jeżeli tak po prostu po przeprowadzeniu aktualizacji wyłącz składnik Windows Update.

Pokierowałem się Twoją poradą -
Instaluje IE11 … instalka po odpaleniu stwierdza że się nie zainstaluje dopóki system się nie zaktualizuje :slight_smile: po czym otwiera się stara przeglądarka IE ze stroną MicrosoftUpdate i wyskakuje że przeglądarka jest za stara
:smiley:

1 polubienie

To się nie kieruj 2-letnimi poradami, tylko załóż temat opisujący problem :wink:

1 polubienie

Porada jest nadal aktualna pod warunkiem, że uprzednio zainstalowałeś Service Pack 1 do tego Windowsa 7.

założysz się że mam zainstalowany SP1 do Win70 Home Premium x64
czy jednak mi uwierzysz ?
:blush: