Windows Update w Windows 10

Mam w usługach ustawione Windows Update, uruchamianie (ręczny) - a system i tak sobie sam „sprawdza” aktualizacje…
Więc chyba to ustawienie jest ignorowane?

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Na pewno tyle, żeby się nie czepiać na forum kogoś o bzdury.
Pisałem ci już, żebyś się nie wypowiadał w moim tematach.
I co ci się nie podoba w zdaniu, że sprawdza?
https://jaktosie.pl/jak-naprawic-blad-gdy-usluga-windows-update-stale-sprawdza-dostepnosc-aktualizacji/
Cierpisz na jakąś manię pouczania wszystkich…chyba to cię trzyma jeszcze przy smutnym życiu.
Szkoda, że ludzie z wiekiem stają się tacy zgryźliwi…ale na szczęście nie wszyscy.
Pisałeś, że ja nie odpowiadam rzeczowo - a ty co robisz?
Pytasz, ile ja mam lat?
Teraz daj klauna, albo facepalm…i oddal się z tego tematu a mnie daj sobie do ignorowanych, bo wyraźnie masz do mnie ciągle jakieś swoje mądre „uwagi”.

1 polubienie

A czego się Windows Update czepiasz. Dowiedz się jak on działa. Jaka jest różnica w ustawieniu usług między „ręczny” a „automatyczny”. Internet to kopalnia wiedzy.
I właśnie dlatego pytam o wiek a link który dałeś dotyczy przerwania wyszukiwania aktualizacji lub wejścia w pętle.

Witajcie

@cyngiel_1 Ręczne uruchomienie usługi oznacza w tym przypadku, że system wyzwala usługę, gdy jej potrzebuje
I to ustawienie dla tej usługi jest poprawne
how should Windows update service be set manual or auto triggered ?

Windows Update service is set to manual: problem?

@Yakii Na prawdę nie rozumiem Twojego postępowania.

Forum jest miejscem, między innymi, do zadawania pytań, na które nie zawsze łatwo znaleźć odpowiedź w „czeluściach” internetu.
Odpowiedzią nie powinno być odsyłanie do wyszukiwarki.
Nie ma tu znaczenia kto ile ma lat, miej szacunek do innych.
Ktoś oczekuje pomocy od osób, które mogą mieć wiedzę w danym temacie, lub - jak w tym przypadku - wiedzą co, gdzie i jak szukać.
Niepotrzebne jest dogadywanie lub „uszczypliwości”

Więc proszę Cię, jeśli odpowiadasz w tego typu temacie to pomagaj.

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Dzięki za odpowiedź i trochę szkoda, że niektórzy na forum mając szeroką wiedzę, nie chcą się nią dzielić w fajny koleżeński sposób, tylko robią ciągle jakieś przytyki, odsyłając do googla lub po prostu oceniając odpowiedzi innych, czy też samych pytających.
Forum jest „żywym” organizmem i wielu tutaj zagląda właśnie z tego powodu, po prostu woli taką formę zdobywania informacji.
Niestety, ale są tacy, przez których forum staje się jakąś połajanką i wytykaniem niewiedzy, co pewnie skutecznie odpycha od niego, zamiast przyciągać.
Po prostu szkoda, tym bardziej, że ten format jest coraz mniej popularny…a według mnie o wiele fajniejszy od wszelkiej maści społecznościówek.
Mylnie uważałem, że ustawienie „ręczne” Windows Update wyzwala usługę jedynie dopiero wówczas, kiedy się uruchomi ręczne sprawdzenie aktualizacji, wydaje mi się, że tak działało to w Windows 7, a wystarczyło po prostu dać odpowiedź w jednym zdaniu, a nie robić jakiś przytyków itp.

1 polubienie

Zachowanie WU kontroluje się za pomocą zasad grupy (gpedit.msc) tam można zmienić politykę instalacji z w pełni automatycznej na powiadamianie o dostępności aktualizacji. Po zmianie instalacja następuje po potwierdzeniu jej przez użytkownika.

OK. Z tego co się orientuję, to nie ma tej funkcji w wersji Home, ale według tego
można to zrealizować w podany sposób.
https://www-itechtics-com.translate.goog/enable-gpedit-windows-10-home/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

Raczej będzie równie skuteczna jak ta do XP Home.

Dostałem wyjaśnienie, na jakiej zasadzie działa „ręczne” uruchomienie, a byłem w błędzie inaczej to rozumiejąc - więc już wiem to, co chciałem.
Raczej nie będę zmieniał samego działania Windows Update, po prostu mylnie zakładałem, że ustawienie „ręczne” uruchomienie, uruchamia usługę jedynie w przypadku, kiedy zrobię to uruchamiając dany program związany z tą usługą.
Jest jednak inaczej, wobec czego Windows Update działa zgodnie z ustawieniem, co rozwiązuje sprawę.

1 polubienie

Czy uważasz że wpisanie w wyszukiwarkę to tak trudna rzecz? Wystarczy wpisać i szukać odpowiedz

A poza tym, sprawdzaniem i nie tylko, zajmuje sie inna usługa. Update Orchestrator Service | Usługa koordynatora aktualizacji

Nie uważam, że wpisanie do wyszukiwarki jest trudne,
ale uważam, że trudne może być wyłuskanie poprawnej odpowiedzi z wyświetlonych wyników
I w takim właśnie celu tworzone są tematy, w których ktoś prosi o pomoc.
Nawet jeśli wie jak używać wyszukiwarki.

Chciałbym już nie musieć odpowiadać w tym temacie, gdyż problem został rozwiązany, ale jak już zostałem przywołany do odpowiedzi…

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Uważam podobnie. Tylko że najpierw trzeba szukać. Chcieć szukać.
A jak będzie się szukać to mimo wszelkich przeszkód zrozumie się czym się różni tryb (sposób) uruchomienia CZEGOŚ, od tego jak TO COŚ działa. W tym przypadku takiej opcji nie było.

P.S. Może faktycznie za stary jestem, skoro nie rozumiem że ktoś tak prostej rzeczy nie rozumie.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.