Windows Update wyszukuje aktualizacje w nieskończoność

tak będzie szybciej…
Pobierz archiwum > https://www.mediafire.com/file/aapl4bsaa1c399y/wuc.zip/file
Rozpakuj na pulpit.
Uruchom Wiersz Poleceń jako admin > przejdź do folderu Pulpitu poleceniem cd i przywołaj plik skryptu wuc.cmd
Następnie restart urządzenia.

wuauserv znajdź. I zatrzymaj / wyłącz

@anon25492837 Z całym szacunkiem - proszę, nie przeszkadzaj w wątku. Dzięki!

2 polubienia

Co robię nie tak?


Ścieżka wydaje się być ok.

cd C:\Users\Paweł\Desktop

wuc.cmd

Jasne nie ma sprawy. :slightly_smiling_face:

Ok, działa. Zatrzymać usługę? Bez%C2%A0tytu%C5%82u

Uruchom ponownie urządzenie - restart.
Podmień DNSy, których używasz na te od CLOUDFLARE

### IPV4
1.1.1.1
1.0.0.1

### IPV6
2606:4700:4700::1111
2606:4700:4700::1001

Rozłącz się i połącz ponownie, dodatkowo wyczyść cache DNS jako admin:

ipconfig /flushdns

Nic mi to nie mówi. Nigdy nie miałem z czymś takim styczności.

Jak się łączysz z netem?

Stałe połączenie - kabel.

A tak w nawiasie pisząc, na drugiej partycji mam Win10 i Windows Update działa bez problemu. Wcześniej był Win7 na partycji też, to i WU również bez problemu działał.

OK… Sprawdź teraz jak jest. Czy w ogóle się łączy i czy zawartość folderów w C:\Windows\SoftwareDistribution się zmienia w czasie działania wyszukiwania aktualizacji.

Jeśli chodzi o folder SoftwareDistribution/Download, wczoraj było dość sporo plików rzekomo po aktualizacji. W tym momencie jest tylko jeden plik, który odpowiada za definicję Defendera.

Puszczę Windows Update na 15/30 minut. Zobaczymy.

WU nic nie wyszukuje dalej (to oczywiste).
Chciałbym pozostać przy Win8.1 bo działa bardzo płynnie (bez stęknięć). Win10 powoduje problemy u mnie - optymalizacja systemu bardzo kuleje.

Czy próbowałeś prostego usunięcia plików z folderu download, który znajduje się w software distribution? I potem dać wyszukiwanie WU?

Oczywiście że tak.
Pamiętam, że kiedyś też miałem problem z wyszukiwaniem aktualizacji na 8.1. Zmieniałem nazwę folderu na np. SoftwareDistribution.old i to wystarczyło, WU zaczął działać.
Spróbuję jakoś zmienić nazwę folderu, bo to ostatnia “nadzieja” na naprawę WU.

Zadam pytanie. Ile czekałeś, kiedy próbowałeś zainstalować paczki z linków i jakie były komunikaty wtedy?

Paczki próbowałem dziś, wczoraj zainstalować. Za każdym razem kończy się informacją, że wyszukuje aktualizacje zainstalowane na komputerze (nie dosłownie) i na tym koniec.
Czekałem nawet godzinę, dwie, czasami krócej z braku czasu.

https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows8_1-windows_update/problemy-z-instalowaniem-aktualizacji/9214c091-5241-4a64-b871-38780f6362b6?tm=1412934317484

Sprawdź te rozwiązania.

Ok.
Ja bym spróbował zmienić nazwę folderu SoftwareDistribution, tylko problem w tym (jak już wspomniałem wcześniej), że program jest używany i zmiana nazwy nie jest możliwa.