Windows update zawiesza się przy wyszukiwaniu aktualizacji

Witam serdecznie, mam problem z windows update, otóż podczas próby aktualizacji gdy zaczyna on wyszukiwać zawiesza się, konkretnie chodzi o to że ciągle wyszukuje… bez rezultatów, do tego po czymś takim proces svchost.exe zaczyna zabierać mi 96% pamięci RAM i komputer jest tak zmulony że nie można nic zrobić, jak wyłącze windows update tego problemu niema podczas startu kompa, ale gdy update jest włączony to po kilku minutach robi się to samo, komputer jest ledwo po formacie, zrobiłem nawet 2 formaty bo po 1 też tak było, ale problem ciągle jest, proszę o pomoc i pozdrawiam!

Rozwiązywanie problemów z instalowaniem aktualizacji

w typowych problem ponizej niema mojego, zas ten program do naprawy nic nie pomaga

Spróbuj tak:

http://windows7.pl/aktualnosci/sposob-na-aktualizacje-windows-7-problem-z-windows-update.html

http://www.instalki.pl/demonstracje/internet/11613-windows-7-zmiana-adresow-serwerow-dns.html

http://www.instalki.pl/demonstracje/internet/11613-windows-7-zmiana-adresow-serwerow-dns.html?start=1

http://www.instalki.pl/demonstracje/internet/11613-windows-7-zmiana-adresow-serwerow-dns.html?start=2

Potem możesz wrócić do starych ustawień zaznaczając ponownie w ustawieniach protokołu internetowego opcję Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie =>OK

 

 

 

tez nic, dalej to samo stoi na wyszukiwaniu aktualizacji i tyle do tego zmulony komp

Spróbuj zaktualizować Windows Agent Update do najnowszej wersji

Windows Update Agent

HDD ? Zalecam cierpliwość . W czasie wolnym pobaw się … . Plik DATASTORE.edb to … ~ 900 MB !

SP1  ?

32-bit :

Może najlepiej całkowicie wyłączyć aktualizacje?

tak zrobilem bo nie da sie normalnie pracowac na komputerze, ale czy to dobrze czy nie to nie wiem… generalnie mi to nie przeszkadza, ale nie chce zeby mi sie jakis syf robil jak nie bede aktualizowac

Zrobiłeś dobrze, teraz aktualizacje są odpowiedzialne za śledzenie użytkownika, a nie za bezpieczeństwo.

Większej głupoty dawno nie czytałem. Owszem kilka aktualizacji dodaje telemetrię do Windows 7 czy też odpowiada za upgrade do Windows 10, ale nikt nie każe ci ich instalować. Stwierdzenie, że teraz aktualizacje odpowiedzialne są za śledzenie użytkownika to już paranoja.

A masz jakiś argument, aby udowodnić, że tak nie jest?

Pieniądze.

Mógłbym zapytać się o dokładnie to samo. Masz jakiej argumenty, że aktualizacje służą tylko śledzeniu użytkownika a nie usuwaniu błędów w systemie? Jak napisałem wcześniej, kilka aktualizacji odpowiedzialnych jest za dodanie telemetrii do systemu Windows 7, jednak nikt nie każe ci ich instalować. Porównaj sobie ich ilość z ilością aktualizacji, które usuwają błędy z systemu.

Zdaję sobie również sprawę, że ostatnio stało się modne hasło prywatność - ale twierdzenie, że wszystko i wszędzie nas śledzi to już paranoja. Z mojej strony EOT.