Windows Vista 64bit pobieranie


(Andrzej Spider) #1

Witam, kupiłem Lenovo y550 i dostałem orginalną Viste Home Premium 32 bit, chciałbym sobie zainstalować 64 bitowa wersje, skąd mogę pobrać legalnie taką "czystą" wersje tego systemu, bez zadnych zbednych dodatkow?


(system) #2

Z Microsoft Store wcześniej płacąc za nową licencję do wersji x64

Tutaj szukaj:

:arrow: http://store.microsoft.com/home.aspx

:arrow: http://technet.microsoft.com/

:arrow: http://msdn.microsoft.com/

Jest jeszcze MSDN AA ale do tego nie podam Ci linku bo jeżeli masz dostęp na pewno masz już link do uczelni.


(Jacob) #3

Po co płacić skoro zapłacił już za klucz kupując laptopa z wgraną Vistą x86?

Rapidshare, Hotfile, Netload - poszukaj czystych obrazów płyty. Takich w których nic nie było modyfikowane, bez żadnych wspomagaczy, keygenów itp. Szukaj czystej niemodyfikowanej Visty.


(system) #4

Kolego kubus94 , chyba pomyliłeś się... ma licencję do wersji x86 a nie do x64 tylko wersja Ultimate i Professional pozwala na zmianą wersji architektury na inną. Klucz będzie pasował ale nie będzie to już legalne bo licencja EULA zabrania tego typu kombinowania :slight_smile:

Chcesz sprawdzić czy możesz nabyć płytę z wersją 64bit wejdź tutaj.

Windows7 także dostaniesz w wersji x86 (32bity)


(Jacob) #5

Pokaż dokładny zapis z licencji zabraniający tego...

Bo bardzo wiele zakazów, w tym ten między innymi są fikcyjnymi nie mają pokrycia w licencji.


(Andrzej Spider) #6

Aha no to szkoda :frowning: w takim razie pozostane przy wersji 32 bit. Juz niedługo zamowie windows 7 jako upgrade do tego modelu.


(system) #7

Jeżeli klucz przejdzie pomyślnie weryfikację Anuluj zamawianie nośnika i szukaj u kolegów nośnika (ja mam w domu obraz nośnika ze sklepu komputerowego, który dostałem po okazaniu posiadania licencji na Ultimate EN).


(Jacob) #8

Możesz napisać mi gdzie tu jest napisane, że nie mogę instalować mojego klucza do wersji 64 bit. Bo czytałem to kilka razy i zrozumiałem z tego tyle, że użytkownicy którzy kupili pudełkową wersję mogą otrzymać od Microsoftu wersję 64-bitową. Ale nie mogę się doczytać gdzie tu jest mowa o zakazie instalowania Visty 64bit z kluczem z Visty 32 bit...


(system) #9

http://www.microsoft.com/poland/windows ... 64bit.mspx

http://www.man.lodz.pl/LISTY/WINNT/2007/11/1197.html

Jedynym sposobem jest teraz przejście klucza przez Vaildator innego nie znam (w licencji EULA nie jest nawet słowem napisane do jakiej wersji architektury jest napisana).

W tej chwili jest to groch z kapustą tak na prawdę z tymi licencjami...

Ja ze swojej strony mogę polecić kontakt z BOK Microsoft i wypytanie o szczegóły...


(MaRa) #10

Tylko w wersji ultimate są dwie płyty. Licencja nic nie mówi, którą wersję wolno używać. Na nalepce licencyjnej nie pisze, jaka to wersja.

Dają tylko jedną wersję ze względów na koszty - przy produkcji setek tysięcy płyt to są poważne oszczędności. Klucz dla wersji 32 i 64 bitowych jest taki sam. Cena obydwu jest taka sama, więc Microsoft nie traci :stuck_out_tongue:

Problem z przesiadką leży gdzie indziej - nie wolno kopiować ani pożyczać płyty z Windowsem :!:

Więc trudno zainstalować inną wersję, nie posiadając płyty.

Ale nie ma większego sensu instalować wersji 64-bit na komputerze do 4GB RAMu. Wiele programów i sterowników nie jest kompatybilnych z 64-bitową wersją, natomiast komputer nie będzie szybciej chodził. To nie to samo, co kiedyś przesiadka z 16-bitowych procesorów na 32-bitowe.


(Newton) #11

A mi facet z infolinii Microsoftu na pytanie jaką wybrać wersję "Siódemki" polecił x64 w celu "pełnego wykorzystania możliwości pańskiego komputera".

I posiadam właśnie 4GB RAMu a nie ponad.

P.S. (dla złośliwych)

Odpowiedź na pytanie znałem przed zadaniem tego pytania lecz chciałem poznać ich zdanie...w odniesieniu do wypowiedzi "nie ma większego sensu" itd...których jest sporo na forach.