Windows Vista automatyczne logowanie standardowego usera

Witam!

Chciałbym ponownie zainstalować Windows Vista. Domyślnie zainstalowane będzie konto administratora. Jednak czytałem, że konto standardowe jest bezpieczniejsze i chciałbym go założyć, i z niego korzystać. Do konta administratora chcę założyć hasło a konto standardowe pozostawić bez hasła. Mam więc pytanie. Jak ukryć konto administratora przy wyborze ekranu logowania? Chcę, żeby konto standardowe było załączane automatycznie, bez klikania w awatar. Proszę o pomoc.

W viście nie ma konta administrator tylko tworzy się user z prawami admina a to różnica :stuck_out_tongue:

Nie bedzie bezpieczeństwa większego bo i tak wszystko kontroluje UAC

W normalnym dzialaniu bedziesz zwyklym userem żeby coś uruchomic jako admin bedziesz musiał nacisnąć prawym i dać uruchom jako administrator :stuck_out_tongue:

Prościej mówiąc zwykłe ograniczone konto zakładaj swoim 4 letnim dzieciom bo żadnych korzyści i mogą występowac problemy z instalacją oprogramowania :smiley: :smiley:

Co do konta Administrator,to viscie tez jest,tylko ze jest domyslnie wylaczone,takze bedzie tylko widoczne to konto ktore zalozysz podczas instalacji,

Czyli konto instalowane domyślnie w Viście to konto standardowe + UAC? Pytam, ponieważ Vista poleca konto standardowe dla wszystkich. Czytałem, że wirusy wyrządzają mniejsze szkody na koncie standardowym niż na koncie administratora, ale to dotyczyło Windowsa XP. Wirusy będą atakować tak samo :P?

Masz konto z prawami administratora i gdy robisz coś co może zaszkodzić zaciemnia Ci sie ekran i wyskakuje pytanie czy to ty napewno uruchomiłeś ten notatnik w celu odczytania wiadomości w nim zawartej :stuck_out_tongue:

Nie no przesadzam ale pytania wyskakuja więc nic złego Ci się nie stanie a wirusy i na tym i na tym koncie takie same szkody 8)

Ale od wirusów masz antywirusa :stuck_out_tongue:

Chodziło mi o szkody. Nie każdy antywirus wszystko wykrywa a konto standardowe byłoby dodatkowym zabezpieczeniem, ale teraz już wiem jak to funkcjonuje. Dzięki za pomoc.