Windows Vista bez płytki?

Witam,

W sierpniu zakupiłem sobie w Anglii laptopa z Windows Vista Premium. Chcę odinstalować tego windowsa, lecz mam pewien problem. Gdy już wróciłem do Polski zorientowałem się, że brakuje mi płyty do Visty. Kolega mówi mi że dostałem Viste w wersji OEM ( nie wiem o co w tym chodzi, nie bardzo sie na tym znam ). Na spodzie laptopa, obok baterii, widzę cd key’a do Visty, więc zastanawiam sie czy kolega miał rację że płytki nie dołączają czy po prostu została ona omyłkowo nie dodana. Drugie moje pytanie do was, drodzy użytkownicy, brzmi : Jeżeli mam cd keya, a Windows był w wersji OEM, to czy mogę zwrócić się do Microsoftu i wydanie mi płytki ?? Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Pozdrawiam,

XoLLoO

jop wa mać

temat bumerang wraca raz na tydzień …

szukaj !

grrrr ;/

nie masz płytki bo masz partycję recovery z której przywracasz system

jak chcesz płytkęto do producenta sprzętu zadzwoń i ci doślą .

to że system jest w wersji oem to kolega miał rację ale to że dlatego że jest w wersji oem nie masz płytki to sobie sam wymyślił .

do MS możesz zwrócić się o wydanie płytki ale odeślą ciebie z kwitkiem ;] tzn do producenta sprzętu .

w ogóle przy pierwszym uruchomieniu komputera napewno zostałeś poproszony o zrobienie kopi partycji recovery na płytce CD/DVD ;] trzeba było to zrobić …

jeżeli zaś byłeś taki mądry i wywaliłeś partycję recovery bez uprzedniego zgrania jej na płytę to może sobie jeszcze od kolegi pożyczyć płytę z vistą i zainstalować wpisując swój seriał jaki masz na naklejce i potem doinstalować stery do lapka które są na stronie producenta sprzętu …

a co przywracania sysa z partycji recovery jak to zrobić piszę w instrukcji obsługi komputera

przy starcie kompa trzeba któregoś (zależne od firmy) eFa wcisnąć u mnie np f5 .

bleeeee :evil:

Nie, znaczy zwróci się możesz ale nic Ci to nie da - odeślą cię do producenta sprzętu, który - jeśli kupiłeś wersję OEM - jest zobowiązany świadczy pomoc techniczną.

Ale możliwe jest iż nie będzie pasował CDKeye od wersji OEM różnych producentów nie pasują do innych OEM innych producentów, a wersje przywracane z HDD najczęściej nie wymagają podawania tego klucza i aktywacji. (przynajmniej tak bylo w Xp)