Windows vista błąd instalacji sp1

Witam

mam potężny błąd z instalacja service pack 1 na windows vista home premium oem ,

na trybie normalnym instaluje sp1 ale po rebocie systemu przez sp1 pisze ze nie udało zainstalować service pack 1

a na trybie awaryjnym po reboocie sp1 systemu wywala błąd 0x80070017 na czarnym ekranie.

I mam pytanie jak zainstalować sp1 lub gdzie pobrać iso windows vista sp2 1:1

kopia ?

laptop toshiba A300.

Pobierz może Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu ,SP1 ,SP2

Ja też miałem problem z instalacją SP w Windows Vista. I wszelkie solucje jakie znalazłem w necie nie zadziałały. System nie chciał przyjąć dodatku. Po rozpakowaniu i częściowej instalacji wywalał błąd i anulował cały proces. Byłem na tyle zdesperowany, iż chciałem kontaktować się z supportem Microsoftu, ale okazało się, że posiadając wersję OEM na laptopie HP byłbym zmuszony zapłacić ponad 120 PLN (jeszcze nie oszalałem). I jak to z supprotami bywa nie wiadomo czy by mi pomogli. Już nie raz natknąłem się na niekompetentne osoby, które kompletnie nic się nie znały.

Problem rowiązałem w nieco drastyczny sposób. Zarchiwizowałem wszystkie ważne informacje i przywróciłem system do stanu po zakupie lapka (instalacja od nowa po wybraniu podczas bootowania menu Restore OS). Na czyściutkim systemie instalacja SP 1 oraz SP 2 przebiegła bez żadnych komplikacji. Problem w tym, iż trwało to ponad 2h.

Tak więc życzę powodzenia :wink:

Udało zainstalować sp1/2 na czystym systemie dzięki za porady :slight_smile: sąsiad jest zadowolony ;].