Windows Vista Business downgrade do XP Pro pytanie

Możesz rozwinąć co znaczy zwrot “licencyjnie jest ok”?

tzn jeśli postawisz Windows XP a masz licencje na windows Vista Buissnes to możesz legalnie utworzyć i uruchamiać Windows Vista w postaci maszyny wirtualnej

  1. SilberPunkt wspomniałeś coś o Viście Business i dziwiłeś się, że do domu. Ja właśnie zamierzam ją kupić do domu ;P. Mam pytanie - czym właściwie różni się ona od Home Premium ? I czy wszystkie gry, które działają na Home Premium (i programy) będą działały też ok na Business

(i na każdej innej) ?

  1. “How do I downgrade? Install a copy of Windows XP Professional with the product key that came with the copy, and then when you hit the activation screen – which is near the end of the installation process – select the activate by phone option rather than the online method. You’ll likely end up talking with a live rep; tell him that you’re downgrading from Vista to XP, and give him the Vista product key. The rep is supposed to walk you through the rest.”

Żródło: www.computerworld.com

“(…) and give him the Vista product key.” - To jak to w końcu jest ( żeby mnie w jajo nie zrobili :wink: ) - trzeba przy downgradzie podać klucz od Visty czy nie ?

  1. Tak. Będą działały tak samo jak w przypadku XP Home Edition i Professional.

  2. Nie. Robiłem downgrade wielokrotnie i ani razu nie podawałem klucza z Visty.

:roll:

P.S.

Mam rozumieć, że planujesz zrobić downgrade nie posiadając legalnej Visty? Prościej jest ściągnąć/skopiować pirackiego XP nie wymagającego aktywacji z SP3. Ja takiego postępowania nie pochwalam. [-X

Wierz mi, że zamierzam kupić Windows Vista Business OEM naprawdę i w zupełnie legalny sposób :wink: .

W dniu 28.05.2008 , o godzinie 22:10 został dopisany post przez migal

“Po zainstalowaniu Visty możesz spokojnie wrócić do XP np. za pomocą obrazu dysku o którym wspominałem. Czy uda się ponownie aktywować XP jeśli zanotujesz teraz ciąg cyfr i znaków podawany przez automat i spróbujesz wpisać go ponownie za jakiś czas to nie wiem, bo tego nigdy nie próbiowałem.”

1.To załóżmy, że nie wykonałem obrazu partycji po aktywacji (jeżeli wykonam i przywrócę to jest on od razu aktywowany??) - jak mam go aktywować po reinstalce? Jeszcze raz dzwonić do Microsoftu i prosić o nowy klucz aktywacyjny ? Czy mogę użyć tego samego ileś razy ?? ( I tak samo - jak jest z Vista po reinstalce ? Co z kluczem aktywacyjnym?).

  1. Wiem już, że nie trzeba podawać klucza od Visty. A od XP trzeba czy nie? Bo raz ktoś napisał, że tak a drugi raz, że nie.

Dzięki i pozdrawiam.

  1. Jeśli nie zrobisz sobie obrazu aktywowanego XP to po reinstalce powtarzasz procedurę od samego początku, czyli instalujesz system, sterowniki, oprogramowanie i aktywujesz telefonicznie za każdym razem… zajmie Ci to w zależności od doświadczenia godzinę, dwie lub więcej. Jak zrobisz obraz to w pełni sprawny i aktywowany system przywrócisz w kilkadziesiąt minut bez dzwonienia gdziekolwiek. Z Vistą jest identycznie.

  2. W zależności od tego jaki system instalujesz - wpisujesz odpowiedni klucz podczas instalacji, czyli do XP klucz z XP a do Visty klucz z Visty. Bez tego nie da się ukończyć instalacji.

:roll:

P.S.

Nie wiem czemu usunięto napisaną przeze mnie procedurę wykonania downgrade z Visty do XP. Złamałem regulamin opisując procedurę wykonaną zgodnie z zaleceniami Microsoftu? To nie moja wina, że Microsoft Polska nie wymaga podania klucza z Visty podczas wykonywania downgrade’u co może prowadzić do nadużyć przez posiadaczy pirackich kopii…

"P.S.

Nie wiem czemu usunięto napisaną przeze mnie procedurę wykonania downgrade z Visty do XP. Złamałem regulamin opisując procedurę wykonaną zgodnie z zaleceniami Microsoftu? To nie moja wina, że Microsoft Polska nie wymaga podania klucza z Visty podczas wykonywania downgrade’u co może prowadzić do nadużyć przez posiadaczy pirackich kopii…"

Też nie wiem komu to przeszkadzało …

“2. W zależności od tego jaki system instalujesz - wpisujesz odpowiedni klucz podczas instalacji, czyli do XP klucz z XP a do Visty klucz z Visty. Bez tego nie da się ukończyć instalacji.”

Chodziło mi o klucz aktywacji podczas rozmowy telefonicznej. Już wiem, że nie trzeba podawać od Visty. Ale czy trzeba od XP ? :wink:

Klucza z naklejki COA (z Visty będzie na pudełku z płytą DVD a z XP powinna być na obudowie komputera z którego pożyczysz nośnik do downgrade) nie podaje się konsultantowi. Wpisujesz go tylko do instalatora. Konsultant po wywiadzie z Tobą i pozytywnej akceptacji wyjaśnienia próby aktywacji Windows XP przełączy Cię spowrotem na automat, który podyktuje Ci ciąg cyfr i znaków, który należy wpisać w otwarte okno aktywatora Windows XP. Jeśli nigdy wcześniej nie aktywowałeś Windows w ten sposób to zobacz sobie opis tej procedury na stronie Microsoftu: http://www.microsoft.com/poland/windows … Lista.mspx

:roll:

Witam

jak wykonac obraz aktywowanej partycji systemu i jak go potem przywrocic?

Np. programem Acronis True Image. On Ci wykona płytkę bootowalną, którą wkładasz do napędu i krok po kroku przywracasz system z obrazu.

Pozdrawiam :wink: .