Windows Vista Business downgrade do XP Pro pytanie


(Zespol1) #1

Witam!

Mam parę pytań odnośnie tematu. Zamierzam kupić Windowsa OEM. Szczerze mówiąc do Visty nie jestem przekonany - najchętniej zostałbym przy XP. Ale ponoć będzie on wspierany jeszcze tylko przez rok. Słyszałem, że można zrobić downgrade z Visty Business do XP Professional. Proszę o wytłumaczenie na czym to wszystko polega, jak to zrobić itd. Po drugie chciałbym w komputerze podzielić dysk na dwie partycje i teraz moje główne pytanie - czy mogę na jednej partycji mieć tego Windowsa Viste Business a na drugiej partycji XP Professional "od tej" Visty (tzn. z downgrade'a) naraz ? Jeżeli tak to jak będę mógł się "poruszać" między tymi systemami (tzn. raz chcę włączyć Viste a raz XP - jak to zrobić i czy w ogóle się da) ? Dziękuje serdecznie z góry.

Pozdrawiam


(Lukasz02495) #2

Downgrade w jakim sensie? Kupisz płytkę w Windowsem?

Jeśli chodzi o drugie pytanie, to wg mnie jak najbardziej można będzie tak zrobić.


(hevet) #3

Nie można używać jednocześnie dwóch systemów albo Vista albo XP.


(Lukasz02495) #4

No jak to nie można, przecież są tutoriale, jak tego dokonać :stuck_out_tongue:


(Zespol1) #5

lukasz: Tak zamierzam kupić płytkę DVD (czy CD :wink: ) Windows Vista Business OEM. To jak w końcu - można mieć naraz dwa systemy czy nie (chodzi mi oczywiście czy można w pełni legalnie :wink:)? Proszę również o odpowiedź na wcześniejsze moje pytania czyli jak to wszystko zrobić itd. Dzięki :wink:


(hevet) #6

Chodziło mi o to,że wtedy to nie będzie legalne,można używać XP ale tylko zamiennie,używanie naraz dwóch systemów będzie nielegalne.


(Zespol1) #7

"Aby zabezpieczyć się na przyszłość przed ponownym powtarzaniem tej procedury zrób sobie obraz zaktywowanej partycji systemowej"c

Czy wtedy ten XP (po przywróceniu) będzie mógł się aktualizować itd. tzn. czy będzie"legalny" ?

Oraz moje drugie pytanie żeby już nie zakładać nowego wątku - mam program Kaspersky Anti-Virus for Windows Workstations 6.0.2.678 - czy będzie on w pełni kompatybilny z Windows Vista Business ?

A tak przy okazji : co tak na prawdę radzicie - korzystać z Visty Business czy lepiej tego XP Pro downgrade ? Czy po SP1 ta Vista już jako tako chodzi ? Działają na niej wszystkie gry ? (chodzi mi szczególnie o Stalkera bo w wymaganiach jest że jest on pod Xp i 2000 :stuck_out_tongue_winking_eye: ) orz nie ma irytujących błędów ??

Dzkięki z góry i pozdrawiam :wink:


(SilberPunkt) #8

Tak. Możesz całkowicie legalnie zainstalować poprzednika Windows Vista Business czyli dokonać downgrade'u do Windows XP Professional. A co zrobisz z tym systemem to już Twoja sprawa - wykonanie obrazu partycji systemowej nie jest zabronione, bo nie służy do zwielokrotnienia używanych sysemów a tylko do zabezpieczenia przed utratą danych oraz przyspieszenia procesu reinstalacji systemu. Przywrócenie systemu z obrazu partycji jest legalne i nie skutkuje żadnymi problemami z ponownym pobraniem aktualizacji Windows.

Na drugie pytanie nie znam odpowiedzi (nie używam Kasperskiego) i lepiej byłoby, gdybyś założył nowy wątek na ten temat.

Natomiast co do dylematu Vista/XP najlepiej jak sam sprawdzisz na własnej skórze (kupując Vistę Business masz legalną sposobność przetestowania dwóch systemów operacyjnych w cenie jednego). Moim zdaniem sporo zależy od sprzętu, nie mniej zależy też od softu jakiego się używa.

:roll:


(Zespol1) #9

Dzięki Ci bardzo SilberPunkt :wink: bardzo mi pomogłeś.


(Yole) #10

jako ciekawostkę dodam ,że używając XP po downgrajdzie możesz używać Visty na wirtualu - licencyjnie jest ok


(Zespol1) #11

"jako ciekawostkę dodam ,że używając XP po downgrajdzie możesz używać Visty na wirtualu - licencyjnie jest ok"

Możesz temat przybliżyć ? :wink: Tzn jak to działa i jak to zrobić ?


(SilberPunkt) #12

Możesz rozwinąć co znaczy zwrot "licencyjnie jest ok"?


(Zespol1) #13

SilberPunkt jeszcze jedno pytanie - według Twojej instrukcji aktywacji downgrade XP mogę zrobić przecież też tak z piracką wersją XP. Po prostu dzwonię i mówię, że jestem posiadaczek Vista Business itd. i podają mi klucz do aktywaci ?? Coś tu chyba jest nie tak... Chyba, że podajesz swój klucz Visty ? Jak to jest ?? I drugie pytanie - czy jest jakieś ograniczenie czasowe w jakim mogę używać tego downgrade XP ? I czy jak przejdę z powrotem na Vistę (tzn usunę również tego XP) to mogę z tego klucza co mi podadzą zainstalować jeszcze raz XP i będzie on pobierał aktualizacje itd. i będzie w pełni legalny ?? Czy mogę tylko raz używać tego XP a po przejściu na Viste muszę już jej ?


(SilberPunkt) #14
  1. Tak. Możesz tak zrobić z piracką kopią XP. Możesz go aktywować w ten sposób i nikt Ci nie udowodni, że nie jesteś posiadaczem nielegalnej kopii... do czasu kontroli w miezkaniu... Nie podajesz klucza z Visty. Podajesz klucz z XP np. od kolegi.

  2. Nie ma ograniczeń czasowych. Możesz używać XP do końca świata.

  3. Po zainstalowaniu Visty możesz spokojnie wrócić do XP np. za pomocą obrazu dysku o którym wspominałem. Czy uda się ponownie aktywować XP jeśli zanotujesz teraz ciąg cyfr i znaków podawany przez automat i spróbujesz wpisać go ponownie za jakiś czas to nie wiem, bo tego nigdy nie próbiowałem.

  4. Możesz wielokrotnie zmieniać XP na Vistę i odwrotnie.

:roll:


(Zespol1) #15

"Po zainstalowaniu Visty możesz spokojnie wrócić do XP np. za pomocą obrazu dysku o którym wspominałem."

Czyli mając zainstalowaną Vistę wkładam bootowalną płytkę z obrazem XP i mi się "zainstaluje" XP ?

"Możesz wielokrotnie zmieniać XP na Vistę i odwrotnie."

Używając zawsze tych samy kluczy i jest to w pełni legalne tak ?

Dzięki bardzo.


(SilberPunkt) #16
  1. Tak.

  2. Tak.

:roll:


(fiesta) #17

Taaaa a kto ci go da jeśli ma legalny system :P:P:P:P


(Zespol1) #18

Jeszcze jedna niejasność... Downgrade do XP jest w pełni legalny gdy masz Viste Business. Ale skąd ja mam właściwie wziąć tego XP Pro ? No wiadomo można "od kolegi"... ale chyba Microsoft zdaje sobie z tego sprawę, że jest to nielegalne?? Więc jak to jest?

Po drugie załóżmy, że ktoś zainstaluje nielegalny system Windows XP. Dzwoni do konsultanta i podaje CD-Key który wpisywał podczas instalacji aby otrzymać klucz do aktywacji (jeśli się mylę proszę mnie poprawić :wink: ) systemu (gdy ma Viste Business). A czy oni tam nie mają w bazie, że ten CD-Key był już aktywowany (tzn w sumie jest :stuck_out_tongue_winking_eye: ) i nie wykryją nielegalności ?

Dzięki z góry.


(Binio21) #19

Słyszałem, że jeśli ma się legalny program, który się kupiło, to można użyć nawet keygena :slight_smile:


(SilberPunkt) #20

Takie wypożyczenie niczym nie grozi posiadaczowi legalnej licencji. Inna sprawa, że mało kto ma w domu legalnego XP Pro. Ale kto kupuje do domu Vistę Business? W firmach jest dużo łatwiej znaleźć komputer z legalną kopią XP Pro - używasz jej tylko do zainstalowania i rozpoczęcia procedury aktywacji i nic poza tym! Ja najczęściej używam nowiutkiego, nieaktywowanego XP Pro. Czasami zdarza się, że takiego XP nie da się później aktywować z automatu ale telefon do 0 801 MS INFO wszystko załatwia. Wystarczy powiedzieć, że dany klucz był użyty do downgrade z Visty Business co w MS są w stanie łatwo sprawdzić. Jeśli nie wierzysz w moje słowa - dzwoń: 0 801 MS INFO.

:roll: