Windows vista czy warto instalowac

czesc mam pytanie czy warto instalowac windowsa vista na procesorze

amd athlon 3200+ 512ram ddr2 geforce 7600gs myslicie ze jest sens instalowania czy bedzie mi ceilo a moze bec ladnie plynie chodzil czy ktos juz instalowal na podobnym sprzecie ??

Jak na w miarę komfortową pracę na Viście trochę mało RAMu.

Owszem na Twoim sprzęcie pójdzie ale bez np. interfejsu Aero Glass.

Aero glas pójdzie…

Owszem vista pójdzie na full opcjach na tym sprzęcie ale bedzie się przymulać minimów do visty ramu to 1gb a zalecane do płynnego chodzenia 2gb

a czy lepjej zainstalowac vista czy zostac na xp profesiona. i czy pujdzie ten aero glas czy nie :]

Wcale nie !!

Mam włączone Aero, Sidebar, - w tel: PapuPapu (GG), Live Messenger, Outlock 2007, Deamon, FlashGet, BitSpirit. :lol:

Vista dobrze zarządza pamięcią, po parunastu godzinach użytkowania da się to odczuć. Ale ten 1GB to takie rozsądne minimum do komfortowej pracy moim zdaniem.

pulpecik16 mam podobny sprzęt do Twojego. Karta taki sam model, procek 3000+, ale 1,5 GB Ramu i Vista śmiga pięknie z włączonym aero i wszystkimi innymi bajerami graficznymi. Jak dokupisz drugie 512 to możesz spokojnie instalować.

Mój komp ma podobne parametry (AMD Sempron 3200+, 512 RAM, Radeon 9600) i vista nawet dobrze chodzi (oczywiście z wyłączonym aero glass, bo na nim mi się komp zawiesza). Tylko otwieranie okien (chodzi mi o te np komputer czy panel sterowania) trwa jakieś 2-3 sek. (jak nie więcej)

Jam mam 1gb ddr2 i vista smiga aż miło, moim zdaniem tyle ramu wystarczy do pracy na tym systemie :slight_smile:

Hmm a ja ma 768 ram…

Mam nadzieje ze wystarczy.

Pozdrawiam

Ja miałem viste tak na próbę i powiem, że trochę kijowo. Mam semprona 2600 2.0 i 768 ramu ddr i kartę graficzną Geforce FX 5200 128 mb ddr. Vista co prawda chodziła lux żadnego laga nic, ale jak zobaczyłem w tym programie uruchamianym przez ctrl + alt + delete zostało 10 ramu to odinstalowałem też to trzeba być dziwnym żeby robić taki system operacyjny na który trzeba mieć 2 GB ramu a pewnie i tak 500 zostanie.

na tym kompie pójdzie spokojnie vista, może ten 1Gb ramu tto minimum do komfortowej pracy ale ja dobrze pracuje na 512Mb ramu i nienarzekam, aeroglas pójdzie i niebędzie mulił kompa ponieważ aeroglas wykożystuje pamięć karty graficznej a nie komputera.

w viście jest troche inaczej z ramem, na tę wolną pamieć trzeba patrzeć cached, bo na free, np ja mam 2 mb a na wcześniej wymienionym 609 mb i chodzi ładnie

Witam

Pytanie chciałbym zainstalować Windows Vista Home Premium 64Bit co sądzicie? albo jaką wersje mi proponujecie nie będzie mulić ? i czy Aero Glass bedzie chodzić ?, z góry dzięki

Mój sprzęt:

Płyta główna: ECS RC410L/800-M2

Procesor: Intel Pentium D 805 (S775) 2.66 GHz (2x1MB cache) BOX

karta graficzna: Sapphire Radeon X550 256MB (128bit), PCI-E, TV/DVI

Pamieć ram 1GB DDR2 (667)

Dysk: Samsung SP2004C 200GB S-ATA 7200 RPM 8mb

karta dźwiękowa zintegrowana na płycie Relatek

Na początku też mnie to zmyliło, jednak okazuje się, że w Viście pamięć wolna to pamięć buforowana+wolna. Vista nieco inaczej zarządza pamięcią niż XP, ale trzeba przyznać, że robi to bardzo dobrze, bo większość programów uruchamia się i działa znacznie szybciej niż na XP.