Windows Vista czy Windows 7 - Do gier

Witam , jak w temacie składam nowego kompa i wypadało by zmienić system :slight_smile: Jaki będzie najlepszy do gier ? albo ogólnie najlepszy , Vista czy 7 ? I jaka wersja bo są Home , Profesjonal itp :slight_smile:

Z góry dziękuje za odpowiedz

Windows 7 zdecydowanie z tych dwóch, jest też wersja Ultimate i Enterprise :smiley:

Do domowych zastosowań wersja Home Premium powinna wystarczyć (jest też Home Basic, niedostępna na polskim rynku > 7)

Dodane 16.01.2010 (So) 12:39

A jeśli masz 4 GB ram wzwyż to dopiero wtedy bierz x64, jak masz mniej to bierz x86

No mam 4gb DDR3 , Procka i5 2.66 GHz , 8 mb cache i Płyta Asrock do tego , da rade wersje 64 ? I jaką ostatecznie co mam brać bo nikt sie nie wypowiedział skoro 7 to jaką wersje ? a jeśli Viste to jaką ? :slight_smile:

Jeśli masz 4 GB ram to weź sobie Windows 7 Home Premium (chyba, że masz dość kasy to weź Professional lub Ultimate), Visty nie bierz bo to gniot i niewypał. Windows 7 jest o wiele lepszy niż Vista i nawet stary poczciwy XP. DirectX 11 dodatkowo przemawia za Windows 7. Zarówno DX10 jak i 11 to rewolucja w stosunku do DX 9.0c. DX 10 nie osiągnął sukcesu dlatego że był tylko w Viście, dlatego mało gier wychodziło pod DX 10 i nie był wykorzystany cały jego potenciał. DX 11 jest już bardziej popularny, coraz więcej gier jest pod niego i napewno będzie bardziej niż DX 10 wykorzystany

Porównaj sobie wersje i dowiesz się jakiej wersji potrzebujesz

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … ts/compare tu masz porównanie systemów XP,Vista,7

Przez 18 miesięcy korzystałem z Windows Vista Home Premium a 30.11.2009 przeszedłem na Windows 7 Home Premium. I powiem tak:

Windows Vista niestety ci co mówili że nie jest to zbyt udany system niestety mieli rację, mimo że wyszły do niego dwa Service Packi nie wiele co to poprawiło no może trochę. Korzystając z Win 7 od półtora miesiąca to jak na wersję RTM system pracuje szybko i stabilnie. Lepiej zarządza zasobami komputera (pamięcią RAM i procesorem).

Także skoro składasz sobie nowy komputer to raczej nie zawracaj sobie głowy Vistą, lecz zainstaluj którąś z wersji Windows 7. Zgodzę się że do użytku domowego wystarczająca jest edycja Home Premium ale wybór pozostawiam już Tobie.

Aha czyli Biore Windowsa 7 wersję domową , a nie ma to wpływu na gry ? Które są wydawane pod viste ?

Pod 7 powinny chodzić lepiej niż pod Vistą

aha , ok to biore 7 a wersja domowa to jest ta Home Premium ?

wersja domowa to Home Premium i uboga Home Basic (całkowicie nieopłacalna, w Polsce dostępna tylko dla Visty, 7 chyba też ma taką wersję ale nie w Polsce)

Aha , ok dzieki wielkie to Biore WIndowsa 7 Home Premium :wink:

Pamiętaj tylko, że jeżeli zdecydujesz się na wersję 64 bitową, to gry mogą Ci delikatnie zwolnić… Chyba, że będziesz kupował wersje 64 bitowe, które jednak nie są tak popularne jak 32 bitowe… Co do wyboru systemu, to Windows 7 Home Premium w zupełności Ci wystarczy. Nie masz po co tracić pieniędzy na wyższe wersje, gdyż znając życie nie będziesz wykorzystywał ich możliwości.

Aha zapomniałem dodać, że x64 pobiera więcej zasobów systemowych, ale za to system x64 jest stabilniejszy i wykorzysta w pełni potencjał twojego komputera

To wezme tą wersje windowsa 64 , ale będzie wszystko dobrze chodziło , nie będzie się ścinało ? ani nic ?

nie powinno

ok :slight_smile:

Java nawet już jest x64 na Flash Player i Shokwave player trzeba poczekać bo x86 wersje nie działają z IE8 x64

To jak wkońcu mam brac tą wersje 64 ? Kolega ma kompa starszego 2 Gb DDR2 i mówi że Vista tez potrzebuje dużo Ramu prawie tyle co Windows 7 i Mówi że jest wszystko ok więc jak ja mam 4 gb DDR3 to powinno być dobrze :slight_smile: ?

Zdecydowanie bierz x64, 64 bitowa wersja lepiej wykorzysta możliwości twojego kompa. Dodatkowo obsłuży te 4 GB ram a x86 nie, zmarnowało by się około 700 MB pamięci :stuck_out_tongue:

Hehehehe to biore wersje 64 bitową ;p Dzieki za odpowiedz :slight_smile: