Windows Vista do XP

Witam.

Mam do was pytanie, chce się upewnić. A mianowicie mam 5 komputerów zakupionych od firmy Actina, komputery posiadają naklejkę COA na Windows Vista Bussines, lecz na nich zostal zainstalowany system XP z płytki recovery dołączonej do zestawu. Teraz podczas wykonanywania audytu oprogramowania wyszło że te 5 komputerów posiadają takie same klucze Systemu Windows XP. Czyli nie zgadzają się z naklejka COA na obudowie. Teraz pytanie do was jak zmienić ten klucz ? Dodam że próba zmiany programem oraz przez rejestr skutkuje informacją że klucz jest nie prawidłowy.

Nic nie rób. Systemy na płytach recovery są z reguły preaktywowane przy użyciu klucza zbiorczego producenta, a naklejka z certyfikatem COD jest jedynie dopełnieniem “formalności”. Ważne żebyś miał dołaczone przez producenta nośniki i fakturę zakupu.

Wszystko jest OK. Systemy są legalne, bo skorzystałeś z legalnej możliwości downgrade z Visty Bussines do XP Professional.

Wpisywanie klucza z naklejki COA nic nie da bo to klucz do Visty i nie pasuje do XP.

Jeśli chcesz się upewnić - zadzwoń na infolinię Microsoftu.

:roll:

Niedawno sam instalowałem system Microsoft Windows 7 z płyty, którą zamówiłem w firmie HP.

Po instalacji systemu z oryginalnych płyt z systemem dla komputerów HP, kiedy sprawdziłem za pomocą programu klucz, okazało się, że jest inny niż ten na naklejce.

Myślę, że tak właśnie jest z systemami na płytach dedykowanych.

Klucz dodawany jest na wypadek instalacji nadzorowanej.

W tym wypadku nic nie trzeba robić. Systemy są oczywiście całkowicie legalne pomimo innego klucza. Klucz z naklejki przeznaczony jest do Visty więc nie będzie działał na XP. Proponuję zmianę audytora.

Oki dzięki za info. Temat do zamknięcia.