Windows Vista Home Basic PL ISO - skąd ISO?

(XOR) #1

Witam,

Mam laptopa z zepsutą partycją recovery, na której były pliki Windows Vista Home Basic. Mam numer seryjny Windows. Czy można jeszcze skądś pobrać obraz ISO tego systemu?

(Miami) #2

Dla pocieszenie nie musisz szukać koniecznie Vista Home Basic, bo DVD/ISO z Vista ma wszystkie wersję jednocześnie taki mix 6in1.

Gdybyś miał konto w TechNet to byś zapewne już pobrał a tak to pozostaje ci szukanie podobne do szukania złotego pociągu pod Wałbrzychem.

Może gdzieś odkopiesz a może nie.

Windows Vista with Service Pack 2 (x86) - DVD (Polish)
ISO Polish Release Date: 2009-6-17 2984 MB

This file includes the following Windows Vista editions:
Business, Business N, Home Basic, Home Basic N, Home Premium, and Ultimate.
File Name: pl_windows_vista_with_sp2_x86_dvd_x15-36306.iso
Languages: Polish
SHA1: 3D086AFCE629B24463145409A182D3C9C9A75737

Windows Vista with Service Pack 2 (x64) - DVD (Polish)
ISO Polish Release Date: 2009-6-17 3531 MB

File Name: pl_windows_vista_with_sp2_x64_dvd_x15-36359.iso
Languages: Polish
SHA1: 15AA9EE504F937B3C32780F791E7AF13729B9C17

(XOR) #3

O takie coś mi chodziło. Thx

(Semtex) #4

Jeżeli pojawi się tu jeszcze jeden link do serwisów innych niż MS zacznę rozdawać ostrzeżenia!

(XOR) #5

A co za różnica skąd obraz skoro mam numer seryjny na “laptoku”? Niestety M$ nie wysilił się, żeby w łatwy sposób znaleźć takie ISO na ich stronie o ile w ogóle. Sami sobie winni…

(Semtex) #6

Stąd, że Microsoft nie udostępnia, poza swoimi serwerami, obrazów swoich systemów. Każda strona hostująca takie obrazy łamie postanowienia licencyjne, o ile nie ma zgody samego MS, te linkowane nie były autoryzowanym punktem gdzie można pobrać system. Regulamin Forum określa sprawę jasno, dalsze dywagacje w wątku będą traktowane jako OT, jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to -> PW.

(XOR) #7

Nie, właśnie trzeba wyjaśnić tą sprawę raz na zawsze publicznie, żeby na przyszłość było wiadomo i co chwilę każdy nie pytał.

Np. pobrałem wersję 180-dniową Win 2008 R2 ze strony MS, a do Visty wrzucili tylko SP2. Nic na to nie poradzę, że nie mają Visty. Partycja recovery niestety padła, a płyty nie mam. To skąd mam wziąć teraz “legalnie” taka instalkę? Jedyne co posiadam to numer seryjny na spodzie laptopa.

A tak na logikę, skoro liczy się tylko numerek seryjny to co za różnica czy wezmę ISO stąd czy stamtąd? To fizycznie ten sam system. Aktywuję go i tak wpisując mój prywatny numer seryjny.

(Cedar) #8

W tym przypadku jedyne oficjalne źródło systemu - producent laptopa. Skontaktuj się z nimi może ma nośnik z systemem  jeszcze w sprzedaży. Tak, w sprzedaży, za darmo go nie dostaniesz. A czy go on jeszcze po tylu latach ma z ofercie, to inna sprawa.

To Twoja "logika"
MS i producent sprzętu ustalili inaczej.

Nie przesadzaj, wystarczy na to maksymalnie jakieś 3 - 5 minut a mając dane z Twojego postu - poniżej minuty :wink:

(Semtex) #9

My na forum nie mamy szansy na wyjaśnienie zawiłości licencyjnych Microsoft, odsyłam do źródła, zadaj to pytanie  w Microsoft. Co do nośnika, można kupić płyty na portalu aukcyjnym. Są to, przeważnie, legalne nośniki, z takiego nośnika możesz instalować system na swoim legalnym kluczu.

Lub jak wspomina Cedar, kontakt z producentem sprzętu, przeważnie trzeb ponieść koszt wysyłki nośnika, ale tu praktyki są bardzo różne, co producent to inne obyczaje.

(PentagonKING) #10

Linki do (prawie) wszystkich Windows’ów masz tutaj:
https://basewin.pl
Jak coś to jest LEGALNE bo to nie jest zCrackowane XD

(krystian3w) #11

Ale już nielegalnie udostępniane…