Windows Vista Home Basic PL ISO - skąd ISO?

Witam,

 

Mam laptopa z zepsutą partycją recovery, na której były pliki Windows Vista Home Basic. Mam numer seryjny Windows. Czy można jeszcze skądś pobrać obraz ISO tego systemu?

Dla pocieszenie nie musisz szukać koniecznie Vista Home Basic, bo DVD/ISO z Vista ma wszystkie wersję jednocześnie taki mix 6in1.

Gdybyś miał konto w TechNet to byś zapewne już pobrał a tak to pozostaje ci szukanie podobne do szukania złotego pociągu pod Wałbrzychem.

Może gdzieś odkopiesz a może nie.

 

Windows Vista with Service Pack 2 (x86) - DVD (Polish)
ISO Polish Release Date: 2009-6-17 2984 MB

This file includes the following Windows Vista editions:
Business, Business N, Home Basic, Home Basic N, Home Premium, and Ultimate.
File Name: pl_windows_vista_with_sp2_x86_dvd_x15-36306.iso
Languages: Polish
SHA1: 3D086AFCE629B24463145409A182D3C9C9A75737

Windows Vista with Service Pack 2 (x64) - DVD (Polish)
ISO Polish Release Date: 2009-6-17 3531 MB

File Name: pl_windows_vista_with_sp2_x64_dvd_x15-36359.iso
Languages: Polish
SHA1: 15AA9EE504F937B3C32780F791E7AF13729B9C17

O takie coś mi chodziło. Thx

Jeżeli pojawi się tu jeszcze jeden link do serwisów innych niż MS zacznę rozdawać ostrzeżenia!

A co za różnica skąd obraz skoro mam numer seryjny na “laptoku”? Niestety M$ nie wysilił się, żeby w łatwy sposób znaleźć takie ISO na ich stronie o ile w ogóle. Sami sobie winni…

Stąd, że Microsoft nie udostępnia, poza swoimi serwerami, obrazów swoich systemów. Każda strona hostująca takie obrazy łamie postanowienia licencyjne, o ile nie ma zgody samego MS, te linkowane nie były autoryzowanym punktem gdzie można pobrać system. Regulamin Forum określa sprawę jasno, dalsze dywagacje w wątku będą traktowane jako OT, jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to -> PW.

 

Nie, właśnie trzeba wyjaśnić tą sprawę raz na zawsze publicznie, żeby na przyszłość było wiadomo i co chwilę każdy nie pytał.

Np. pobrałem wersję 180-dniową Win 2008 R2 ze strony MS, a do Visty wrzucili tylko SP2. Nic na to nie poradzę, że nie mają Visty. Partycja recovery niestety padła, a płyty nie mam. To skąd mam wziąć teraz “legalnie” taka instalkę? Jedyne co posiadam to numer seryjny na spodzie laptopa.

A tak na logikę, skoro liczy się tylko numerek seryjny to co za różnica czy wezmę ISO stąd czy stamtąd? To fizycznie ten sam system. Aktywuję go i tak wpisując mój prywatny numer seryjny.

W tym przypadku jedyne oficjalne źródło systemu - producent laptopa. Skontaktuj się z nimi może ma nośnik z systemem  jeszcze w sprzedaży. Tak, w sprzedaży, za darmo go nie dostaniesz. A czy go on jeszcze po tylu latach ma z ofercie, to inna sprawa.

To Twoja "logika"
MS i producent sprzętu ustalili inaczej.

 

Nie przesadzaj, wystarczy na to maksymalnie jakieś 3 - 5 minut a mając dane z Twojego postu - poniżej minuty :wink:

My na forum nie mamy szansy na wyjaśnienie zawiłości licencyjnych Microsoft, odsyłam do źródła, zadaj to pytanie  w Microsoft. Co do nośnika, można kupić płyty na portalu aukcyjnym. Są to, przeważnie, legalne nośniki, z takiego nośnika możesz instalować system na swoim legalnym kluczu.

Lub jak wspomina Cedar, kontakt z producentem sprzętu, przeważnie trzeb ponieść koszt wysyłki nośnika, ale tu praktyki są bardzo różne, co producent to inne obyczaje.

Ale już nielegalnie udostępniane…