Windows Vista Home Premium 32 Bit- Recovery HP-Co usunąć?

Jeśli faktycznie nie masz żadnego Service Packa to jak najszybciej zaktualizuj system przez WU. Co do ilości łatek instaluj wszystkie które mają status Important, resztę czyli te oznaczone jako Recommended możesz zainstalować jeśli potrzebujesz.

No, ale jak mam zaaktualizować system? Jedyne co wiem to to co jest na tych screenach.

Kliknij w widoczną na screenach ikonę Install, wtedy zainstalowane zostaną wszystkie zaznaczone aktualizacje

Ok, mam jeszcze parę pytań.

  1. ESU for Microsoft Vista- Co to jest?

  2. Czy mogę usunąć zawartość folderu Common Files? Znajdują się w nim foldery InstallShield, microsoft shared, Services, SpeechEngines, Symantec Shared, System.

Ad.1 ESU (Essential System Updates) czyli poprawki do systemu dedykowane dla Twojego komputera (chyba, a jeśli nie to niech ktoś mnie poprawi)

Ad.2 Nie usuwaj tego jeśli nie chcesz mieć problemów

Zaznaczyłem jakieś 30 łatek. Opłaca się tyle instalować?

Mam także aktualizację steroników do karty graficznej geforce 8400M GS. Nie wiem czy to instalować. Poradzćie mi.

Jak napisałem aktualizacje są podzielone na Important, Recommended i chyba Optional. Te pierwsze instalujesz zawsze, są to najważniejsze łatki do systemu. Aktualizacje typu Recommended (zalecame) sam decydujesz czy potrzebujesz je zainstalować - przyklad - masz w WU aktualizację sterowników do karty graficznej możesz ją zaznaczyć i zainstalować ale możesz też ściągnąc te sterowniki ze strony nvidii.

Co do twojego drugiego pytania - uważam że warto jednak odznaczyć tą aktualizację i tak jak pisałem wyżej ściągnąć te sterowniki ze stronki NVIDIA.

Próbowałem właśnie zainstalować spolszczenie i wyskakuje coś takiego:

http://img170.imageshack.us/img170/9319/sssh.jpg

Da się potem kontynuować, ale nie chcę ryzykować, więc proszę o pomoc.

tak dużo z tym zabawy już szybciej bym postawił system na nowo

teraz te całe pobieranie pl sp1 sp2 duzo tego…

Witam, pytałeś się co odinstalować. Jak już ktoś wspomniał to ta lista jest bardzo dłuuuuuga, dlatego w uproszczeniu załączam Twojego screena z tym co masz zostawić. Reszta programów albo jest zbędna albo dawno już są nowsze wersje (m.in. Adobe Reader)

sssskc.th.jpg

No a tak a propos to najlepszym jednak wyjściem będzie zastsowanie się do rad poprzedników, czyli instalacja Visty z czystej płyty na Twoim kluczu - jest to legalne (w przeciwieństwie do tego co pisze Tobie HP - chociaż piszą oni o trochę innej sytuacji) - przecież wszystkie płyty Visty są identyczne, a licencję rozgranicza klucz licencyjny właśnie. Oczywiście płyty mogą się różnić jak np. HP dorzuci do instalacji pełno niepotrzebnego syfu. Ja mam laptopa Samsunga i mam Vistę czystą - wszystkie dodatkowe programy są na osobnej płycie - i według mnie to jest nalepsze rozwiązanie, a nie przymuszanie klienta do używania ton niepotrzebnego stuffu.

No i jeszcze mogę dodać, że warto na płycie instalacyjnej Visty użyć vLite - dzięki temu moja Vista działa przynajmniej tak samo szybko jak XP

A co z tymi wszystkimi programami HP? Pisząc z HP przez e-mail koleś odradził mi odinstalowywania tego.

Z całym szacunkiem dla supportu firmy HP ale słuchając ich daleko nie zajedziesz. Ze wszystkich programów od w/w firmy pozostaw tylko te które są ci naprawdę niezbędne, nie ma sensu zamulać systemu oprogramowaniem bez którego można się spokojnie obejść. A to które programy HP odinstalować / zostawić musisz niestety sam zdecydować, poszukaj inforamcji do czego dany program służy i jeśli nie jest on ci potrzeby to go odinstaluj, innego sposobu nie ma.

A mam taki problem, że mam jedną partycję C i jest tam 111GB miejsca i z tego wolnego jest 79,6 GB. Zaznaczyłem wszystkie foldery, także te niewidoczne i zajmują 19,1 GB, więc 12 GB nie ma.

#EDIT

Wyłączyłem przywracanie systemu i nie ma jeszcze paru GB, wolnego miejsca jest 86,6GB

Odinstalowałem wszystkie te programy HP. Czy mogę usunąć folder na dysku C o nazwie 'ProgramData" i “HP”?

I w folderze Program Files folder Hewlett-Packard?

Najpierw przeczytaj co to jest katalog ProgramData (i lepiej go nie usuwaj ).

Co do brakującego miejsca - hibernację masz włączoną. Sporo miejsca mogą także zajmować pliki po aktualizacjach systemu.

Możliwe że masz ukrytą partycję,stąd brak miejsca,po za tym firmy zawsze piszą że jest np.160Gb miejsca a tak naprawdę jest ok.148Gb. :slight_smile: