Windows Vista Home Premium 32 Bit- Recovery HP-Co usunąć?

siemano

Właśnie zrobiłem formata dysku płytami recovery od HP. Zainstalowało mi pełno zbędnego oprogramowania i chcę abyście mi doradzili co usunąć. Większość programów nawet nie wiem do czego sluży.

Tutaj zamieszczam screena :

http://img219.imageshack.us/img219/631/sssskc.jpg

Tysu ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

wow, tyle to ja nawet nie mam po czystej instalacji systemu z moimi programami Oo

Według mnie to nie ma co ratować, spróbuj znaleźć czystą płytę z Vistą i zainstaluj od nowa (pożycz od kumpla etc.)

Nom, ale to jest HP. A piracić nie mam zamiaru. Jakbym miał zainstalować czystą Viste to musiałbym kupić system za 400+zł

Nie do końca bo o ile mnie pamięć nie myli MS uznaje instalację Visty z płyty na kluczu z Twojego laptopa, tam na spodzie masz zapewne nalepkę z kodem, tak, że wcale nie musisz piracić.

A i jak tam rzuciłem okiem to na pierwszy ogień wywal Nortona bo masz Avasta jak widzę.

Pisałem z HP ostatnio i dostałem taką odpowiedź:

A jeżeli bym chciał mieć płytkę z czystym systemem to muszę kupić w sklepie? To, że mam klucz (cd-key) na naklejce nic nie daje?

Tak zgadza się, aby mieć czysty system operacyjny należało by zakupić nowy. Pana klucz od systemu jest w wersji OEM więc nie będzie on działał na systemach w wersji BOX.

Przecież masz już system w wersji OEM więc co za problem wgrać czysty system z płyty (np. pożyczonej od kolegi) podając podczas instalacji swój klucz.

Wg. mnie jest to całkowicie legalne. Na dowód - zobacz ten post:

klucz-spod-laptopa-sciagnieta-vista-t339227.html

Co do twojego głównego problemu zgodzę się z przedmówcami że nie warto odinstalowywać wszystkich “gratisów” od firmy HP tylko postawić na czysto system.

Nie słuchaj przedmówcy albowiem się myli. :slight_smile:

Wywal

Nortona -> masz Avasta

Adobe Readera -> zamiennik Foxit Reader

Microsoft Works

Power2Go -> zamiennik np Ashampoo Burning

Simsy :stuck_out_tongue:

DVD Suite -> np The Kmplayer

Zainstaluj np CCleaner i przez niego pozarządzaj programami ( zakładka Narzędzia -> Autostart).

Wyłącz z autostartu wszytko z HP oprócz

HP Wireless Assistant

HP Quick Touch

HP Quick Launch buttons

Z autostartu wyłącz też Java Sun Updater

Tylko, że nie mam skąd wziąć tego systemu xD

Wyłącz też z autostartu Lightscribe.

By z niego korzystać zostaw sobie Label Print.

I wywal Office bo pewno masz 60 dniówkę i walnij OpenOffice lub kup wersję 2007 do domu.

Absolutnie nie popełnij tego błędu,wręcz przeciwnie,wywal avast,zostaw NIS,zaktualizuj go do wersji 2009,na razie masz tam zapewne jeszcze nie aktywowany Trial na 3-mce,aktywuj go,przed tym odinstaluj avast,do sprzątania systemu polecam Revo Uninstaler,miałem ten sam problem z Asusem,masę zbędnego softu,posprzątałem w 3 godziny i mam b.dobry system i więcej doświadczenia :wink: .

a ja ci radziłbym postawić system na czysto sam mam orginała i właśnie pobrałem sprawdzony obraz wraz z sp2

mogę ci podać linka na pw jak chcesz:)

to pisz!!

to całkowicie legalne skoro micorosoft nam nie udostępnia obrazów np, z nowym servicepackiem to będę go za każdym razem pobierał przez wu

przeciez to śmieszne!!

Licząc od góry:2,4,5,7?,8?,9?,11?,12?,14?,tam gdzie postawiłem znaki zapytania,musisz zastanowić się czy potrzebujesz tych opcji czy nie?Po za tym gdyby wystąpiło zdestabilizowanie pracy to włącz z powrotem,najlepiej wyłączaj pojedynczo i restart.

Ja nie korzystam z Sidebar więc go wywalam :smiley: Ty jak chcesz go mieć to zostaw.

Pozycja 2 LightScibe usuń z listy, jak będziesz go potrzebował to klikasz na Label print , nie ma sensu by ci startowało z systemem.

QPService usuń z listy :smiley: HP ski player jest tandetny :smiley:

HP Health Check Sheulder usuń z listy

QlbCtrl to zostaw, odpowiada prawdopodobnie za klawisze funkcyjne.

HP Software update usuń z listy , zamulacz który non stop sprawdza czy masz uaktualnienia do programów HP …

CCleaner usuń z listy, uruchamiaj go sobie sam :smiley:

Usuń jeszcze

Microsoft Works

A do czego on służy?

Zostawiłem następujące procesy w autostarcie:

SynTPStart

OnScreenDisplay

Windows Defender

avast!

NvCplDaemon

Works to tania namiastka Office :stuck_out_tongue:

Zainstaluj sobie Open Office lub kup pełną wersję Office 2007

Ok, usunę.

Nie mam w ogóle Service Pack’a. W aktualizacjach jest pełno łatek itp.

http://img7.imageshack.us/img7/1363/sdsddhi.jpg

http://img217.imageshack.us/img217/7780/sdasdada.jpg

Tysu:

A co to za problem znaleźć obraz Visty w necie ? Tylko pamiętaj aby użyć swojego klucza.

Problem w tym że te z netu często są “wzbogacone” o niechciane aplikacje, trojany i inne backdoory …

Orientuję się ktoś co z tym SP?