Windows Vista Home Premium OEM

Witam ponownie,

Mam system Windows Vista Home Premium OEM zainstalowany obecnie na komputrze.

Czy jeśli całkiem wymienie komputer (płyta główna, procesor, ram, grafika) to będe mógł zainstalować ten system i aktywować go tak jak na aktualnym?

tutaj parę informacji.Chyba nie muszę dopisywać ze szukanie nie boli.

czyli że sprzedając płytę główną muszę sprzedać i Viste do tej płyty?

Chcąc być w zgodzie z prawem - tak, druga sprawa - jest wysyp piratów w wersji XP OEM i w MicroSofcie odmawiają aktywacji systemów przywróconych z OEM, gdyż nie jest wymagana, nie wiem jak z Vistą, ale - masz problem z zainstalowanym systemem na komputerze który kupiłeś > dajesz komputer do serwisu - trochę to dziwna polityka.

Na spokojnie…

Zainstalowałem i aktywowałem kupiony system z licencją OEM na danym komputrze.

Że ten komputer to stary złom to sprzedaję go na części (Płytę główną, procesro, grafikę i ram)

Kupię nową płytę główną (narazie ze zintegrowaną grafiką), procesor i ram.

Chcąć aktywować po zainstalowaniu system z licencją OEM (przypisaną do starego złoma) na nowym komputerze wywali mi komunikat:

Klucz produktu jest już używany.

W tym momencie co mam zrobić z systemem OEM? (posiadam płytę, naklejkę, ulotkę z pudełkiem i faktrure zakupu)

Zadzwonić do microsoftu? (na jaki numer?)

Powiedzieć im że zmieniłem bios płyty głównej i teraz nie mogę aktywować przez internet systemu OEM?

Na czym polega przypisywanie OEM do komputera - przypisuje się do samej płyty głównej i zapisuje na serwerze Microsoftu czy może płyty głównej, procesora, ramu i grafiki?

Ludzie poradźcie mi coś.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

zadzwoń do mikrosyfu i powiedz że płyta główna uległa awarii i musisz wymienić na nową. powinni Ci przysłać nowy klucz aktywacyjny

Na spokojnie… kupiłeś System z całym komputerem czy tylko z kawałkiem?

Wywali Ci że klucz jest już aktywowany i wywali Ci telefon na jaki zadzwonić…

Wersja OEM jest przypisana tak że na dowodzie zakupu OEM powinien być dowód zakupu komputera (jego numer) albo innego podzespołu (jego numer) iw microsoft przy aktywacji o to chyba pytają, więc wszystkie papiery jake dostałeś z systemem trzymaj…

System zapisuje sobie i wysyła do microsoft specyfikacje systemu na jakim pracuje - ja wymieniasz jakąś ■■■■■ółkę to nic to przeszkadza, ale jak wymieniasz ważny podzespół komputera to wymagana jest ponowna aktywacja…

zadzwonie i co jak ja mam z nimi gadać? o co pytają?

Viste OEM kupiłem samą, wczesniej jechalem na piracie xp

Masz problem. Sprzedawca który sprzedał Ci wersje OEM bez komputera, lub bez podzespołu do komputera złamał prawo a Ty wszedłes w posiadanie kopi która przez MicroSoft zostanie uznana ze nielegalną…

Czyli było by OKej gdybyś wersje OEM systemu kupił z jakąś częścią która była by wykorzystana w komputerze na którym zainstaluje i aktywujesz system OEM.

I ponownie to samo, gdyby na dowodzie zakupu systemu była jakaś cześć można by było coś wojować… a tak to chyba koniec tematu bo nie ma możliwości być w zgodzie z litera prawa.

uff nie wiem czy to ważne ale wtedy też kupowałem 512Mb DDr i na fakruze też jest ta pamieć.

Dziękuje JoeMix za zainteresowanie tematem.

Skoro mam wszystko i fakture na której jest Vista i pamieć to co da się zrobić?

Czyli jak ja sam dla siebie producentem - osobą skladającą ten komputer to otrzymam możliwość ponownej aktywacji?

Mam takie pytanie, jak Vista reaguje na zmiane biosu plyty glownej? trzeba ponownie aktywowac? sa z tym problemy? czy ktoś w MS moze nam odmowic z tego powodu aktywacji (w przypadku telefonicznej aktywacji)?

Bo to jest tak ze jesli zmieniamy np firmware nagrywarki CD to windows widzi to jako nowy sprzet (jesli sie wlaczy pokazywanie nieobecnych urzadzen w menadzeze to widac to jak na dloni - robi sie to z konosli). Wiec stad moja watpliwosc czy jesli zmienimi odpowiednik firmwaru, czyli bios dla plyty czy nie bedzie to potraktowane tak samo.