Windows VIsta Home US do pobrania ? Legalnie

Witam

Przywiozłem ze stanów laptopa Sony Vaio , miałem tam zainstalowaną wersję Windows Home US/ENG (sam nie wiem ) , jednak postanowiłem zmienić na PL , po reinstalce nie mogę znaleźć wszystkich sterowników do polskiej wersji windowsa… Więc chciałbym wrócić do dawnej , jednak nie mam płytki z windowsem , tylko sam CD-key przylepiony do laptopa .

1.Czy jest możliwość sciągnięcia skądś tej wersji windowsa legalnie ?

2.Jeżeli nie , to czy wersja z warezów ( ENG Home ) + mój cdkey będą do siebie pasować i współgrać ?

3.Czy jest możliwe że mam wgraną Viste na ukrytej partycji ? Bo z tego co zauwazyłem , przy formacie mam jakąś ukrytą partycje i jest ona pełna . Jeżeli tak , to czy mogę teraz jakoś odkryć tą partycje i wypalić płytę z windowsem ?

Pozdrawiam

Z warezów nie polecam pobierać. Nie wiadomo co może w nich siedzieć (jakiś trojan, robak itp.).

Ta partycja to partycja recover. Nie wiem jak to się odpala bo nie mam laptopa ale jeśli przywrócisz system z tej partycji to będzie to system taki jaki miałeś wgrany w momencie zakupu.

O własnie , o to mi chodzi , więc wie może ktoś ja to przywrócić z tej partycji ??

Ad. 1 Nie

Ad. 2 Tak

Ad. 3 System masz na ukrytej partycji.

Jakich sterowników nie możesz znaleźć?

1.Nie ma,musisz zamówić płytę w MS lub u producenta.

2.będzie działać,syf możesz dostać gratis :slight_smile: .

3.jest możliwe,pewnie masz ukrytą partycję.

Bez względu na język systemu sterowniki muszą się dać zainstalować,Ja też mam część sterów po angielsku i system działa w języku polskim.Lepiej poszukać sterów i nie kombinować.

Jak zobaczysz Vaio logo na samym poczatku to klikaj F10.

Jak masz boot managera po tym to tylko Enter i powinno sie zaladowac…

A jeśli nie pójdzie to poczytaj tutaj http://support.vaio.sony.co.uk/tutorial … covery.asp

Wiem, że zaraz zostanę zbluzgany, zbanowany itp, ale mimo wszystko proponuję “załatwienie” sobie nośnika z czystą Vistą. Jeżeli kopiujesz od kumpla oryginał - ja np. kopiowałem dla siostry płytkę dostępną dla studentów (MSDNAA). Jeżeli mimo wszystko jakiś warez (nie ufałbym) to sprawdź sumy kontrolne.

Dlaczego taka propozycja - gotowe systemy (jak ten na recovery) mają doinstalowane móstwo syfu, który owszem daje się usunąć, ale nie zawsze robi to całkowicie ( o ile się nie mylę to starsze produkty Symanteca miały taką przypadłość).

Z warezów - nie mam pojęcia, ale twój key będzie pasował nawet do polskiej z MSDNAA.