Windows vista i 7

Nie wiedziałem gdzie mam ten tema napisać jeśli źle napisałem proszę przenieść.

mam Windowsa Vista home premium jak kupowałem laptopa to sprzedawca powiedział, że mogę przejść na Windowsa 7 tylko coś tam muszę zrobić i jak wypełnię tam jakiś formularz to ile będę musiał zapłacić za tego Windowsa 7 i czy to jest upgrade czy pełny Windows na płycie??? i jakie parametry potrzebne na Windowsa 7??? Ten Windows jest niby w ramach Visty home premium

Przeniesione z “Hardware, Sterowniki”.

Cena zależy od producenta Laptopa,wchodzisz na Polską stronę producenta sprzętu i zapewne na niej jest link prowadzący do strony Upgrade.Co do “7” jest to normalny pełny system na licencji OEM.Procedura rejestracji jest prosta jak “budowa cepa”.

a opłaca się zamówić 7 czy pozostać przy viscie???

To jest temat “rzeka”,najlepiej samemu zdecydować.Na forum dostaniesz masę opinii i prawdopodobnie wyjdzie 50% na “Tak” i 50% na “Nie”.

Moja rada jest taka żebyś poczytał dział Windows “7” na naszym forum,zapoznał się z problemami użytkowników i ich zdaniem na ten temat.Po tym wyciągnij wnioski.Co do samego zamówienia systemu to dlaczego nie?Skoro możesz mieć nowy system za np.20 Euro,myślę że watro wydać,wcale nie musisz od razu instalować.

Pamiętaj że nikt nie podejmie tej decyzji za Ciebie,to jest Twój sprzęt i pieniądze.

dzięki za odpowiedz już po trochu zacznę czytać :slight_smile:

A to nie jest przypadkiem darmowy upgrade dla nowych komputerów z Vistą kupionych ileś tam czasu przed premierą Windows 7? Myślę, że w podjęciu decyzji może Ci pomóc instalacja Windows 7 Enterprise Trial. Zainstalujesz sobie obok Visty, sprawdzisz czy wszystko CI działa albo czy coś nie działa czy nie ma problemu ze sterownikami i jak ogólnie sprawuje się system. Ten system to pełna wersja systemu Windows 7, którego premiera odbędzie się (piszę z pamięci) 22 października, jest to wersja trial, którą możesz za darmo używać przez 90 dni.

System możesz pobrać ze stron Microsoftu :arrow: http://technet.microsoft.com/pl-pl/eval … ID=sprblog jedyne co musisz zrobić, aby pobrać system to zarejestrować się a potem zalogować, pobrać, wypalić na płycie i się cieszyć przez 90 dni nowym systemem.

Pozdrawiam!

Kolega roobal zwrócił uwagę na pewną nieścisłość w moim poście,mianowicie Upgrade jest faktycznie za darmo,Klienci ponoszą koszty przesyłki i nośnika,moje przykładowe 20 Euro jest faktycznym kosztem przy upgrade sprzętu firmy MSI.