Windows Vista i brak możliwości wyboru koloru

Witam,

wlaśnie stałem się szczęśliwym użytkownikiem Visty i pomimo komentarzy że muli itp. Vista u mnie sprawuje się dobrze, nie muli nie zacina. :wink:

Mam tylko kilka pytań, otórz mój wygląd visty, a dokladnie przyciski nie są takie jak miałem na Viste w innym laptopie. :confused: No i nie mogę zmieniać “koloru”/wyglądu Visty a mianowicie chodzi o te przyciski:

chcę, aby te przyciski wyglądały normalnie czyli tak:

25at40g.jpg

Można to gdzieś zmienić? No i widać, że kolor / wyglad jest zmieniony na brązowy. :stuck_out_tongue_winking_eye: Proszę o pomoc.

A jaką masz kartę graficzną?

Moja karta graficzna to VIA Chrome9

Z tego co się orientuję, ta karta nie jest w stanie obsłużyć aero, więc niestety nie masz możliwości korzystania z tych funkcji. Aby karta grafiki obsługiwała aero musi posiadać obsługę DirectX 9c, Shader 3.0. Twoja obsługuje DirectX 9. Cieszy mnie, że Ci ruszyło, ale aby można coś konkretniej pomagać podaj konkretny typ karty. Ty prawdopodobnie posiadasz via chrome9 hc a nie via chrome9. Pozdrawiam

Niestety coś wam nie wyszło. :stuck_out_tongue_winking_eye: Uruchomiłem komputer ponownie i w ustawieniach wyglądu pojawiło się troche opcji. Mam już do wyboru wszystkie kolory Visty oraz zmieniłem już te przyciski. :smiley:

i tu leży cały problem…

ta karta z tego co wiem to niewspiera pixelshaderów2 i dx9 (tego akturat pewny nie jestem na 100%) i sterownika WDDIM, te rzeczy są wymagane aby uruvhomić aero glass

o aero glass moesz zapomnieć na tewj karcie ale zwykłe aero powinno dać rade włączyć.

wejdż w kolor i wygląd okien i kliknij na otwórz klasyczne ustawienia wyglądu i wybierz Windows AERO.

jeśli jednak wybranie win aero skutkuje włączeniem tego samego co widzisdz to możesz jeszcze spróbować zainstalować drivery do grafy najnowsze.

No i muszę was zmartwić. Żaden z was racji nie miał. -.-

Wystarczyły sterowniki do karty graficznej dla VISTY od Mediona. ;] I starczy, wszystko jest ok. Mam to czego chciałem i bez zadnego Windows AERO. ;PP

emajer5 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Sprawa jest już wyjaśniona, poradziłem sobie. Temat proszę zamknąć.

@moderacja:

Nie wiem czy temat jest już poprawny, ponieważ nie wiem jak go prawidłowo nazwać. :confused: Ale sprawa już do zamknięcia.

windows aero to nazwa wygl któey chciałeś dostać :stuck_out_tongue:

a wię jednak ktoś )ja :stuck_out_tongue: ( miał racje :slight_smile:

Trzeba wlaczyc interfejs windows aero czyli tam dajesz Kolor i wyglad okein zmieniasz na Windows Aero i git :stuck_out_tongue: i potem tylko kolor zmieniasz