Windows Vista i GTA 2

Witam.

posiadam oryginalnego Windowsa Vista Business i grę GTA 2. Gra działa OK, problem polega na tym że po około 20 min. gry (lub innym czasie) wychodzi do Windowsa. Grając pierwsze miasto nie wyszła ani raz. Problem pojawił sie dopiero na drugim… Próbowałem we właściwościach ustawić tryb zgodności z Windowsem Server 2003 (zgodności z XPkiem nie można ustawić) ale to nic nie pomaga. Podobny problem mam w grze Wiedźmin. Też co jakiś czas gra się wyłącza i wyskakuje do pulpitu. Bardzo proszę o pomoc…

Pozdrawiam!

Jaki sprzęt?

Aktualizacje i SP1 dla visty zainstalowałeś?

mam lapka tohsiby, z MS winVista home prem. i ta darmowa wersja gta 2 - ze strony producenta - działa wyśmienicie.

Nawet nie ma żadnych problemów z graniem w tą gre przez network-a.

Czy tylko na tych 2. grach tak się dzieje (gta2, wiedzmin), czy może jeszcze jakieś inne programy??

Pozdrawiam

//KaisuM

Dziękuję za informacje… mam Intel Core 2 Duo E8400, 4 GB ramu, płytkę główną Gigabyte’a EX38-DQ6. Mam wszystkie aktualizacje, ale nie mam service pack’a 1, może tu leży problem :slight_smile: Właśnie go ściągam. Jak zainstaluje to sie przekonam czy to tutaj tkwił problem. Pozdrawiam!

W dniu 04.06.2008 , o godzinie 17:24 został dopisany post przez luke01

Problem niestety dalej sie powtarza. Oto komunikat który wyskakuje przed wyjściem do pulpitu:

72d344e61b20bffc.jpg

Bardzo proszę o pomoc.

Spróbuj zgodność z Windows 98/me i zaznacz koniecznie aby gra była uruchamiana w trybie administratora

luke01 , Gry orginalne?.

Tak obydwie oryginalne.

A sterowniki do karty graficznej zainstalowane najnowsze?.

tak, sterowniki najnowsze, wszystkie aktualizacje i service pack do Visty również.

a jaki masz system 32bitowy czy 64bitowy?.

32 bitowy…

GTA2 NT Patch poszukaj sobie w necie

Problem rozwiązany :smiley: Dziękuję wszystkim. Pomogło zainstalowanie tej samej gry ściągniętej z internetu (bo to jest freeware). Prawdopodobnie wersja którą mam na CD jest uszkodzona.