WINDOWS VISTA i jego DYSK

WITAM WSZYSTKICH,

z zadowoleniem znalazlam to forum i mam nadzieje, ze uzyskam porady :o

Moje pytanie rozsmieszy niejednego z WAS, ale jestem przyslowiowym pierwszakiem :oops: a tu zauwazylam bardzo profesjonalne wypowiedzi …

Otoz z nabyciem nowego komputera Medion posiadam Windows Vista Home Premium, chce przeniesc moje “zasoby” z lap-top z programem XP do nowego … nabylam Memory-Stick i przy jego pomocy czesc rzeczy juz przenioslam do nowego ALE nie wiem, na ktory dysk mam je kierowac …

W Vista jest nieco inne oznakowanie … wyczytalam DWIE partycje BOOT i RECOVER oraz dyski E, F, G i DVD-RW …

:oops: sorry, na ktory dysk kierowac np. muzyke a na ktory dokumenty, aby bylo prawidlowo ?

Poza tym obserwuje bardzo dziwny objaw przy wlaczaniu komputera … raz sie pojawiaja ikony na ekranie a dosc czesto nie … wtedy ponawiam start, ale tez nie zawsze i po restarcie ikony sie pojawiaja…

Czy obsluguje go nieprawidlowo? napewno nie zalezy to od programu ?

Pierwszy start byl prawidlowo przeprowadzony i ja juz wielokrotnie korzystalam z tego dobrodziejstwa …

Z czym te nieudolnosci moga byc zwiazane?

I jeszcze jeden problem - podlaczylam glosniki zgodnie z instrukcja i funkcjonuja tylko dwa, lewy i prawy frontalne oraz basy … trzy pozostale sa “gluche” … moga byc uszkodzone te glosniki ? bo juz mysle o reklamacji …

Uciesze sie, jesli ktos udzieli specjalistycznej porady … dziekuje i

pozdrawiam serdecznie

Leoleo

wrzucasz pliki gdzie kolwiek :mrgreen:

Tam, gdzie masz najwicej miejsca po co viste zasmiecac :smiley:

mozesz zmienic lokalizacje dokumentow albo muzyki (chodzi mi o skroty z poziomu menu start) na inny dysk i wtedy tam wrzucic nie zasmiecajac dysku systemowego. To tez powoduje ze latwiej wrocic do swoich ustawien po ewentualnej awarii partycji/dysku systemowego.

Zmienisz to kilkajac PPM na nazwach w menu start (np. obrazy, muzyka, dokumenty)

Dziekuje Wam za pierwsze odglosy …

ALE czy ja dobrze zrozumialam ?

dyski systemowe - to bedzie partycja Boot i Recover, czy tak???

wszystkie dokumenty i muzyke moge przeniesc na dysk E ???

U mnie wszystkie dyski sa na razie wolne …

Leoleo

rocover - to pewnie taka partycja do przywracania systemu - i pierwotnej postaci zapisu na dyskach - komputery niektorych firm tak maja - ja zawsze to wywalam.

jaka masz pojemnosc pozostalycg dyskow (E,F,G) ?

Witam jeszcze raz Badurze,

pojemnosc dyskow musze sprawdzic … ale od wczoraj nie uruchamia sie prawidlowo ekran … jak juz wyzej napisalam … wciaz bez ikonek !!

Jednym slowem nie jest mozliwe wejscie do programu …

Wielokrotnie wylaczalam i ponownie startowalam i NIC …

Mam wciaz nadzieje, ze ktos mi podpowie, w czym moze lezec problem …

Pozdro Leo

Złączono Posta : 27.02.2007 (Wto) 23:09

Z RECOVER masz racje - wlasnie zajrzalam do instrukcji -

to jest druga partycja i sluzy do zabezpieczenia dat i zawiera DODATKOWO

D:\ Treiber oraz programy “sluzace” D:\ Tools …

Zagladajac kilka dni temu do tego systemu w okienku ukazaly sie nad kreska Boot i Recover, a pod kreska wszystkie pozostale dyski ( Laufwerk - Wechselträger E, F, G i DVD-RW - Laufwerk H )

Leo

Witam

1 - czy wraz z komputerem otrzymałaś płytkę instalacyjną Windows Vista?

2 - czy komputer otrzymałaś z już zainstalowanym system operacyjnym?

3 - czy posiadasz dołączone do komputera płyty ze sterownikami do urządzeń;

4 - czy komputer po podłączeniu w domu (pierwszy raz) działał bez zarzutu czy też wszystkie opisane przez Ciebie objawy były od nowości;

5 - podaj dokładny model tego MEDIONA;

Pozdrawiam

Witam,

ciesze sie niezmiernie, ze zajrzales :smiley: :smiley: :smiley:

  • plytki z programem Vista nie ma, bo on juz byl wprowadzony przez producenta …, co jest prawdopodobnie rownoznaczne z " zainstalowanym systemem operacyjnym"

  • “sterowniki urzadzen” - nie wiem, czy to o to chodzi :oops: ale sa dolaczone dwie plyty Microsoft Software: 32 i 64 Bit

zadnych innych dodatkow “plytowych” w opakowaniu nie ma

  • praktycznie od poczatku tak sie zawiesza … ale poczatkowo podejrzewalam, ze moja falszywa obsluga, poniewaz przed pierwszym startem, zanim przeczytalam instrukcje, ze do wylaczenie komputera przyciskiem dochodzi po wcisnieciu na ok. 4 Sek…, OWSZEM wlaczalam go, ze tak powiem - tak sobie, bez zamiaru startu poczatkowego :oops:

Ale pierwszy START odbyl sie bez zaklocen i pozniej wylaczalam go myszka w odpowiednim hasle “herunterfahren” a wlaczalam przyciskiem “klasycznym” ( krotkim wcisnieciem tegoz ).

Od dwoch dni tak sie “zacial”, wielokrotne proby startu nie daly pomyslnych rezultatow … wszystko na ekranie widac jak laduje, cala lista BIOSu, chyba tak to sie nazywa ?, jest widoczna … m.in. znak Intel, Win Vista … i w koncu bez ikon…

Ale dzisiaj rano moglam przeczytac informacje, ze program zostal wylaczony nieprawidlowo i nalezalo zareagowac w odpowiednim miejscu w okienku … ALE zanim moj cursor pojawil sie na ekranie, te informacje zniknely :stuck_out_tongue:

  • typ pc jest MEDION MD 8820 Intel Pentium Prozessor D 915

Dziekuje i czekam z niecierpliwoscia :smiley:

Pozdro Leoleo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Hej

1 - na partycji oznaczonej jako RECOVERY Masz Swój system operacyjny;

2 - przeglądnij zawartość tych płytek - powinny to być sterowniki do poszczególnych urządzeń komputera;

3 - czyżby Vista w języku niemieckim? bo producent kompa to Niemiec;

4 - za Twoje problemy związane są najprawdopodobniej z niechlujstwem osoby instalującej system;

5 - jeśli komputer jest dedykowany dla Windows Vista to powinien działać bez zarzutu;

6 - odszukaj w dokumentacji jak uruchomić ponowną instalację systemu operacyjnego i trzeba to będzie zrobić;

Pozdrawiam

Hallo, Hallo,

  • zgadza sie, ze opis w jezyku niemieckim … calosc zostala zakupiona u Sasiadow …

  • smiem przypuszczac, ze pc dedykowany byl dla Windows Vista

  • wlozylam plytke 32Bit-Software ALE jakikolwiek odczyt nie byl mozliwy, NIC nie ukazywalo sie na ekranie … slyszalam tylko “szmery” jako prace kompa … po krotkim czasie wybralam…

  • wyszukalam w instrukcji ponowne uruchomienie / instalacje systemu operacyjnego ALE aby tego dokonac nalezy wejsc do pliku programow , pozniej “wyposazenie”=Tools i nastepnie programy systemowe …

A wejscie niemozliwe…

ALE wlasnie dokonalem opisanej w instrukcji czynnosci, w przypadku “niestartowania komputera” tzw. wylaczylam wylacznikiem z tylu pc doplyw pradu, trzymalam glownym przycisk 10 sek. odczekalam nastepne 5 sek. - nawet dluzej - i ponownie wlaczylam …

Ukazal sie “Windows-Start - Manager”, ktory opisuje - Blad przy starcie. Przyczyna moze byc ewentualnie ostatnio prowadzone zmiany w Hardware albo Software. Problem mozna rozwiazac poprzez:

  • wlozenia Windows-CD/DVD i ponowny start komputera i nastepuja jeszcze dwa punkty, dotyczace ustawien

Jezeli sie nie ma takiego nosnika, nalezy sie zwrocic do administratora systemu albo producenta pc …

Po tym opisie nastepuje -

  • Plik:\Windows\system32\config\system

  • Status: 0xc00000e9

Info:Windows nie mogl byc zaladowany, poniewaz plik systemowej rejestracji jest nieobecny albo uszkodzony …

PODEJRZEWAM, ze on mi teraz melduje te poprzednio wlozona plytke 32Bit-Software ??? czy TAK??

Pozdrawiam

:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :o

Złączono Posta : 28.02.2007 (Sro) 22:50

Jeszcze raz ja …

przepraszam za niescisla informacje … moje zdenerwowanie zrobilo swoje … nie dostrzeglam plytki “Recovery Disc” :oops: :oops: :oops:

Pozdrawiam :slight_smile: