Windows Vista i Kontrola konta użytkownika

Witam!

Mam ogromny problem z Windows Vista i Kontrola konta użytkownika (administratora) - zmiana ustawień , całą procedure wiem jak polega i jak zmienić ustawienia ale nie mogę uruchomić secpol.msc - na 99.9% nie mam praw pewnie jakiś (pomijając, że naturalnie jestem na koncie administratorskim - nie ma pozatym innych kont założonych!).

Co mam zrobić, bo już mnie cholera bierze… od ponad 4h wojuje i bezskutecznie.

Proszę Serdecznie o pomoc.

Pozdrawiam,

DearD

jaka wersja visty?

pytam bo z tego co pamiętam to secpol.msc (local security policy) jest dostępny tylko w edycji ultimate.

a co chcesz zmieniać?

Jest tak jak pisze zomo_prl , z tym, że secpol.msc jest też w edycji Business. Więc nie obędzie się bez ręcznej edycji rejestru. Z porad widzianych w internecie wnioskuje, że chciałeś wyłączyć monitorowanie UAC tylko dla administratorów ( http://www.tricks.com.pl/wylaczenie-kon … stratorow/ ). Za pomocą rejestru robi się to tak (i działa):

Tego lepiej nie zmieniać, bo ten wpis może wyłączać tryb bezpiecznego pulpitu, co sprawia, że odpowiednio napisany program może sam kliknąć w “Kontynuuj”.

O co mi dokładnie chodzi…

  • Chodzi mi o to, że przy ładowaniu się systemu (Windows Vista Home Premium) wyskakuje mi bardzo niepokojący komunikat o zablokowanych programach startowych. Są one bardzo ważne i chciałbym aby taki komunikat się nie pojawiał. Czytałem, że potrzeba wejść właśnie w ten secpol.msc aby to wyłączyć. Niestety ja nie mogę lub/i nie mam praw administratorskich …(?)…

Zrobiłem tak jak napisał mi fastman ale żadnych jak dotąd efektów nie ma.

To się da wyłączyć bez tego… Wchodzisz w panel sterowania, potem w konta użytkowników i stamtąd wyłączasz UAC(kontrolę użytkownika)… Ja też miałem ten sam problem i właśnie go rozwiązałem w ten sposób. Możesz wyłączyć także Windows Defender’a(czy jak mu tam) bo z tego co pamiętam to on blokuje programy…

Zrobiłem tak jak napisałeś.

…teraz tylko niepotrzebnie mam chmurke, która co chwile wyskakuj i prosi o włączenie…

Czy da się ją jakoś wyłączyć?

Oczywiście, że tak. :slight_smile: Aby wyłączyć ten komunikat należy wjejść w panel sterowania, potem centrum zabezpieczeń. Po prawej stronie będziasz miał zmień sposób informowania mnie przez centrum zabezpieczeń…