Windows Vista i połęczenie bezprzewodowe, potrzebna pomoc

Witam,

o tym problemie pisałem już na innych forach i jak do tej pory nikt nie potrafił mi pomóc, mam nadzieję, że tu będzie inaczej :wink:

Potrzebuje pomocy związanej z Windowsem Vista oraz połączeniem bezprzewodowym. Problem polega na tym, że moja znajoma posiada laptopa z zainstalowanym systemem Windows Vista i albo jakiś składnik Windowsa jest nie zainstalowany, albo ja czegoś nie zauważam, ponieważ nie wiem jak uzyskać coś takiego jak jest Windowsie XP, tzn. ikona sieci bezprzewodowej w trayu. W XP można dość łatwo odnaleźć inne sieci i się z nimi szybko połączyć, można też włączyć aby komputer automatycznie łączył się z wybraną siecią bezprzewodową, w komputerze mojej znajomej za cholerę nie mogę tego uzyskać. Stworzyłem jej sieć bezprzewodową złożoną z urządzenia wielofunkcyjnego oraz innego laptopa, który wykorzystuje połączenie internetowe z tego laptopa na którym jest ten nieszczęsny Windows Vista, ale żeby uzyskać połączenie trzeba wejść panel sterowania, następnie Centrum sieci i udostępniania i tam jest dopiero zakładka połącz z siecią gdzie mogę wybrać sieć z którą chcę się połączyć, jest dość denerwujące.

W Windows XP gdy otwieram właściwości połączenie sieci bezprzewodowej, to tam jest takie coś: Użyj systemu Windows do konfiguracji ustawień sieci bezprzewodowej, w tej całej Viscie nie mam nic takiego.

Mój kolego ma również w swoim laptopie Viste i on takich problemów nie ma, u niego system sam odnajduje i łączy się z wybraną siecią i wszystko to wygląda podobnie jak w XP, wiem bo sam mu instalowałem router i wszystko poszło sprawnie. Co jest grane? Czy ten Vista mojej znajomej jest jakiś niedorobiony czy jak?

Do tej pory próbowałem już różnych sposobów, ale bez żadnego efektu. Myślę jednak czy to nie jest celowy zabieg producenta komputera - Lenovo, po to żeby używać nie systemowego menadżera wyszukiwania sieci, tylko tego dostarczonego przez Lenovo, który jednak nie przypadł mi do gustu.

laptopy kupowane od właśnie takich producentów (hp, lenovo, fujitsu siemens itd) mają wgrany (będę szczery) syf. wszystko dla promocji swojego oprogramowania. na twoim miejscu wybrałbym się do znajomej z płytką instalacyjną visty (albo jakiegoś innego, przyjaźniejszego systemu) i po prostu go wgrał, wtedy będzie czysta instalka bez żadnych gadżetów :lol:

Napisałeś wiele, jednak nie podałeś praktycznie nic o sprzęcie którego dotyczy problem. W domyśle jest jedynie Lenovo. Z tego co zdołałem wyczytać z tekstu, usunąłeś program sterujący w-fi. W tym przypadku system nie widzi karty w-fi i tym samym nie wykrywa vista połączenia sieci bezprzewodowej. Wejdź na stronę Lenovo i ściągnij sterowniki do karty w-fi i zainstaluj. Sprzęt wykryje sieć bezprzewodową i zaproponuje połączenie. Problem z pewnością nie polega w systemie a jedynie złej konfiguracji sprzętu. A tak nawiasem mówiąc, “na tą całą viste” nie ma co narzekać jeśli jej się nie zna.

sp5fw, nie zrozumiałeś tego co napisałem i trochę się wymądrzasz, a nie powinieneś. Skoro Ty jesteś takim znawcą od Visty, to możesz będziesz umiał jednak pomóc (mówię bez złośliwości). Sieć działa, wszystkie sterowniki są, aplikacja do wyszukiwania sieci też jest, ale jej nie używam. Napisałem przecież: “Stworzyłem jej sieć bezprzewodową złożoną z urządzenia wielofunkcyjnego oraz innego laptopa, który wykorzystuje połączenie internetowe z tego laptopa na którym jest ten nieszczęsny Windows Vista, ale żeby uzyskać połączenie trzeba wejść panel sterowania, następnie Centrum sieci i udostępniania i tam jest dopiero zakładka połącz z siecią gdzie mogę wybrać sieć z którą chcę się połączyć, jest dość denerwujące.”

Chodzi mi oto, że w trayu nie mam ikonki połączenia sieci bezprzewodowych, Vista nie wyszukuje i nie łączy automatycznie z siecią, rozumiesz o co chodzi? Trzeba czytać ze zrozumieniem, kolego.

Jeśli chodzi o laptopa to jest Lenovo 3000 N100, ale nie wiem w czym to ma pomóc.

ppm na pasku zadań - właściwości. W oknie, - obszar powiadomień i zaznacz “sieć”.

Dodane 08.02.2009 (N) 18:46

Jeśli nie łączy Ci automatycznie z siecią bezprzewodową to na ikonce która mam nadzieję jest już na pasku zadań, kliknij ppm i „Połącz z siecią”. W oknie widzisz swoją sieć np. linksys. Stajemy na tej sieci i klikamy ppm, -właściwości. W oknie wchodzimy w Połączenie i zaznaczamy pierwsze dwie pozycje. Powodzenia

Próbowałem już tego wcześniej, ale problem w tym, że sieć jest nieaktywna. Co ciekawe aktywna jest jedynie pozycje “Zegar”, a oprócz tego są jeszcze inne nieaktywne pozycje, tj. “Głośność” oraz “Zasilanie”.

Nie jestem ekspertem jeśli chodzi o Viste, bo na co dzień pracuje na xp, ale tak jak już wcześniej pisałem, mam wrażenie że Lenovo jakoś celowo okroiło tą Viste, zrobiło ją pod swoje aplikacje nie dając użytkownikowi żadnego wyboru. Mogę mieć rację?

Myślę, że ten sposób rozwiąże Twój problem… Start, Uruchom > wpisz regedit i enter. Wejdź w :

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify

Skasuj stamtąd wartości IconStreams + PastIconsStream. Zamknąć rejestr.

Po tej czynności w menedżerze zadań (Ctrl+Alt+Del) Procesy,- zakończ „ explorer.exe”, następnie “nowe zadanie” i wskaż explorer.exe. Ikony powinny wrócić. Jeśli nie, zresetuj laptka. Powodzenia i mam nadzieję, że to pomoże… powinno !

Niestety, to również nie pomogło.

a czy masz już aktywne … sieć , zasilanie … ? jeśli nie to jeszcze raz wykonaj co wyżej, tylko dokładnie! należy usunąć wartości IconStreams oraz PastIconStreams, aż fraza nie będzie już występowała w rejestrze. Po usunięciu restart bez wchodzenia w menadżera zadań !!

Dzisiaj już tego nie powtórzę, bo wróciłem do siebie. Szukałem teraz czegoś w google na temat tych nieaktywnych ikonek i rzeczywiście ten sposób, który podałeś powinien pomóc, nie wiem czemu to nie zadziałało. Jutro będę dalej z tym walczył, ale zastanawia mnie jeszcze takie coś, że jak otwieram właściwości bezprzewodowej kart sieciowej to chyba powinno być taka zkładka “Sieci bezprzewodowe”, a w niej opcja “Użyj systemu Windows do konfiguracji ustawień sieci bezprzewodowej”, tak jest w xp. Jest takie coś u Ciebie w Viscie?

W viście jest trochę inaczej, trzeba by to opisywać a szczerze mówiąc jestem już trochę zmęczony. Starałem się pomóc i mam nadzieję, że to co podałem pomoże. Życzę powodzenia z rozwiązaniem problemu. … a vista nie jest wcale taka zła, tylko najlepiej postawiona “czysta”, bez śmieci którymi nas częstują producenci sprzętów. Pozdrawiam