Windows Vista i Semron 3000+

Witam czy na tym komputerze chodziła by komfortowo Windows Vista oto paremetry mojego komputera :

Procesor:SEMPRON 3000+

Płyta Główna:Gigabyte GA-K8NS (rev.2.0)

Ram: 1GB

Karta Graficzna: RADEON X1600 PRO 256MB

Czy na tym komputerze mógłbym zainstalować Viste Home Premium

Nie.

dokup 512mb RAMu i będzie OK.

co nie ******** ?

czego?

na 1 GB też będzie dobrze chodzić, na wszelki wypadek wgrasz SP1 i SP2.

ok dzięki xD

O komforcie możesz zapomnieć…

Chodzić to może będzie, ale nie komfortowo ;]

Łukasz14 ,

i tu się mylisz.

@do autora

poczekaj na windows 7

W miarę komfortowo da się korzystać z tego systemu od 2 GB w górę.

Co wy mowicie ja mam Athlona 3500+, 1 GB ram i mi smiga az milo ! instaluj smialo !

Witam na tym komputerze Vista będzie śmigać na 1 gb ram może procesor nie jest zbyt dobry ale użycie procesora nie będzie 100% użycie procesora z uruchomionym wmp i firefox czy IE 7.0 +Gadu-Gadu będzie wynosiło 30-39%

Procesor akurat nie ma tu wielkiego znaczenia. Jest jednak wystarczający. Za mało pamięci. Pewno dla was granie z 10-15 FPS to już super płynnie. 1 GB do obojętnie jakiego wariantu Visty to zdecydowanie za mało. Ja mam obecnie 4 GB pamięci, quada i Vista chodzi wolniej niż XP na starym komputerze (1 GB RAM, AthlonXP 2500+).

co ty *********** maiałem viste na owiele słabszym kompie i mogłem grac w counter-stricke source przy 85 FPS

Fajnie, że mogłeś grać w counter-stricke :slight_smile: Szkoda tylko, że nie wiesz na czym polega wydajność systemu operacyjnego. Tutaj chodzi o szybkość reakcji Windows, a nie gry! Czas uruchamiania, zamykania aplikacji i całego systemu. Szybkość otwierania okien i wiele innych. A, że masz 85 FPS, to nie zasługa Windows, gdyż tutaj na każdym innym Windowsie wynik będzie bardzo zbliżony (możliwe, że na Viście 1-5% wolniej- ale to też zależy od konkretnej gry). Podsumowując na komputerze wyposażonym w procesor Sempron i 1 GB pamięci RAM komfortowa praca z systemem Vista jest niemożliwa. Chyba, że inaczej rozumiemy wygodną pracę.

dobra ja wiem swoje ty wiesz swoje i nara a zreszta to jest procek 64 bitowy