Windows Vista i sieć niezweryfikowana gdy zabezpieczona

Witam, problem z usługą funpack hd. a mianowicie livebox 2.0 i połączenie wifi (sieć niezweryfikowana). Na innym laptopie działa bez problemowo a na hp presario c700 sieć niezidentyfikowana… wgrałem nowego windowsa dalej to samo, reset liveboxa nic również nie pomógł, działa zaś jak wyłączę zabezpieczenia sieci. W czym może polegać problem?

Ja sam mam od dłuższego czasu identyczny problem i to właśnie pod Vistą, problem leży albo w sterownikach dla tego systemu (być może są źle napisane, lub zawierają błędy), albo po prostu sama Vista nie potrafi poradzić sobie z obsługą WiFi. Oprócz tego mam jeszcze inny problem, system łączy się z siecią, ale nie ma połączenia z internetem, mało tego, nie potrafi pingować routera, od którego dostaje IP, po wyłączeniu szyfrowania sieć działa poprawnie. Na forum często pojawia się ten sam problem pod Vistą, więc podejrzewam, że z tym systemem jest coś nie tak.

Na innym laptopie też masz Vistę? Napisz jeszcze jaką masz kartę sieciową. Spróbuj jeszcze zresetować router do ustawień fabrycznych.

Na innym laptopie chyba windows 7, na tym z vista karta atheros, jak na viscie działa mi internet bez zabezpieczenia to na tamtym nie da się połączyć…

To tak jak u mnie, Vista i Atheros, więc prawdopodobne, że wina leży w sterownikach. Niestety ja rozwiązania tego problemu u siebie nie znalazłem i pozostaje mi jedynie poradzić Ci spróbować przeinstalować, bądź zaktualizować sterowniki do karty sieciowej i jak pisałem wcześniej, zresetowanie routera. Może ktoś inny będzie znał rozwiązanie problemu.

"Po opisie sadząc masz komputer który wykorzystuje WPS, to czasem może powodować problemy, widzę dwie opcje, albo połącz się za pomocą WPS (pin masz na stronie liveboxa w zaawansowanych i wifi), albo wyłącz automatyczne powiązanie wifi (na tej samej stronie) i wtedy ponownie połącz się podając hasło. " może to by coś pomogło, ale potrzebowałbym wskazówek jak to zrobić :frowning:

WiFi Protected Setup, takie ułatwienie, nie musisz podawać skomplikowanego hasła, wystarczy podać kod PIN wygenerowany przez router, obecnie niezalecane jest jego stosowanie, gdyż WPS zostało złamane i stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa sieci. Niestety nie miałem nigdy do czynienia z Liveboksami, ale podejrewam, że WPS znajdziesz w opcjach routera z możliwością jego wyłączenia, jeśli dobrze zrozumiałem, że to chcesz zrobić.