Windows Vista i sieć niezweryfikowana gdy zabezpieczona

(Tofifik12) #1

Witam, problem z usługą funpack hd. a mianowicie livebox 2.0 i połączenie wifi (sieć niezweryfikowana). Na innym laptopie działa bez problemowo a na hp presario c700 sieć niezidentyfikowana... wgrałem nowego windowsa dalej to samo, reset liveboxa nic również nie pomógł, działa zaś jak wyłączę zabezpieczenia sieci. W czym może polegać problem?

(roobal) #2

Ja sam mam od dłuższego czasu identyczny problem i to właśnie pod Vistą, problem leży albo w sterownikach dla tego systemu (być może są źle napisane, lub zawierają błędy), albo po prostu sama Vista nie potrafi poradzić sobie z obsługą WiFi. Oprócz tego mam jeszcze inny problem, system łączy się z siecią, ale nie ma połączenia z internetem, mało tego, nie potrafi pingować routera, od którego dostaje IP, po wyłączeniu szyfrowania sieć działa poprawnie. Na forum często pojawia się ten sam problem pod Vistą, więc podejrzewam, że z tym systemem jest coś nie tak.

Na innym laptopie też masz Vistę? Napisz jeszcze jaką masz kartę sieciową. Spróbuj jeszcze zresetować router do ustawień fabrycznych.

(Tofifik12) #3

Na innym laptopie chyba windows 7, na tym z vista karta atheros, jak na viscie działa mi internet bez zabezpieczenia to na tamtym nie da się połączyć...

(roobal) #4

To tak jak u mnie, Vista i Atheros, więc prawdopodobne, że wina leży w sterownikach. Niestety ja rozwiązania tego problemu u siebie nie znalazłem i pozostaje mi jedynie poradzić Ci spróbować przeinstalować, bądź zaktualizować sterowniki do karty sieciowej i jak pisałem wcześniej, zresetowanie routera. Może ktoś inny będzie znał rozwiązanie problemu.

(Tofifik12) #5

"Po opisie sadząc masz komputer który wykorzystuje WPS, to czasem może powodować problemy, widzę dwie opcje, albo połącz się za pomocą WPS (pin masz na stronie liveboxa w zaawansowanych i wifi), albo wyłącz automatyczne powiązanie wifi (na tej samej stronie) i wtedy ponownie połącz się podając hasło. " może to by coś pomogło, ale potrzebowałbym wskazówek jak to zrobić :frowning:

(roobal) #6

WiFi Protected Setup, takie ułatwienie, nie musisz podawać skomplikowanego hasła, wystarczy podać kod PIN wygenerowany przez router, obecnie niezalecane jest jego stosowanie, gdyż WPS zostało złamane i stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa sieci. Niestety nie miałem nigdy do czynienia z Liveboksami, ale podejrewam, że WPS znajdziesz w opcjach routera z możliwością jego wyłączenia, jeśli dobrze zrozumiałem, że to chcesz zrobić.