Windows Vista i Windows 7 - wydajność

Większość ludzi zauważa znaczne przyspieszenie Win 7 w stosunku do Visty. Ja jakoś przy codziennej pracy nie widzę, a niekiedy wręcz przeciwnie. Dodam, że na 7 nie mam wielu programów a na Viście pełno i to zasobożernych. Wydaje, czy szybkość działania 7 jest złudna? A ma może ktoś porównanie Visty 32 bit i 64? Jakoś też nie widać różnicy.

Ludzie co wy ********* już robicie jakies wielkie porównania.Win to topiero beta poczkaj jak wyjdzie finalna i wtedy oceniaj

Są też porównania Vista beta i 7 beta i jakoś 7 nie jest szybszy…

Zależy pod czym rozumie się słowy ‘szybszy’.

Na pewno szybciej się uruchamia i zamyka, jak i nie tnie się i nie zamula podczas gier itp.

Ke co ? Win 7 na 100% wolniej się uruchamia (build 7000) a reszta jest tak samo jak w Vista. A kiedy to Vista się tnie i zamula ? bo ja miałem 7 i mam Vistę i jakoś nie widzę różnic. Obydwa systemy zachowują się tak samo.

Mnie się Vista zawsze zamulała. 7 mi się w ok. 15-20s uruchamia. Vista czasami potrafiła minutę ;///

I zawsze się cieła ;//

To na jakim kompie jedziesz ? Czyżby Laptop ? A optymalizowałeś system ? Sprzątasz w nim ? Index Visty/7 masz 5,0 > Ja jak miałem gołą Vistę (bez SP) na E6420 3,40GHz + 4GB 800MHz + 7950GT-8800GT 512 czyli jakieś dwa lata temu to też się muliła ale odkąd zmieniłem kompa wszystko chodzi szybko.

Start Visty x64 SP1/2 - 20s

Start 7 x64 build7000 - 30s

Wyraźnie widać że 7 dostaje baty na planszy “Witamy” przed pojawieniem się pulpitu. Na Vista jest tylko mrugnięcie a na 7 chwilę stoi.