Windows: Vista i XP jednocześnie


(system) #1

witam, mama wiste ultimate i chciałem zainstalować XP. ale mam problem!! Mianowicie najpierw zainstalowałem XP na partycji E a potem viste na Partycji C. Lecz podczas włanczania kompa nie mogłem wybrać systemu. :frowning: Ponieważ odrazu włanczała mi sie Vista. Potem zainstalowałem program VISTA BOOT PRO i podczas uruchamiania mogłem wybrać system ale jak wybieram XP to pisze ze BRAK JAKIEGOŚ PLIKU NTLDR i xp nie moze sie włączyć. próbowałem też wpisów w wierszu poleceń i nic. Miał ktoś podobny problem, moze to xp musi być na partycji c a vista na e!?!?!??! PROSZE O POMOC


(aero) #2

Witaj.

Włóż płytkę z windows xp do napędu, zrestartuj komputer, i zamiast ponownej instalacji windows xp wybierze jego naprawę, też tak kiedyś miałem , to mi pomogło:)


(system) #3

ALE JAKIE MAM WPISAĆ POLECENIE DO TEJ NAPRAWY?!?!??!


(aero) #4

Mi nie chodziło o tą początkową naprawę, wkładasz xp , bootujesz kompa, postępujesz jak byś instalował system, kiedy dijdziesz do ekranu gdzie Ci pokaże partycje i zainstalowane systemy wybierasz xpka, i opcja napraw, wtedy naprawia Ci się XP bez potrzeby wpisywania żadnych komend :slight_smile:


(floyd) #5

Rzeczywiście gdy xp zainstalowałem jako pierwszy system na dysku C, a dopiero potem viste na dysku d to wszystko działa prawidłowo i wybór systemów utworzony został automatycznie.

Może twórcy Visty nie przewidzieli, że mając tak wspaniałą vistę bedzie ktoś jeszcze instalował xp :slight_smile:

Jeżeli tylko chodzi o ten pliczek NTLDR to tu możesz go ściągnąć.

http://www.sendspace.com/file/7hnvh6


(Janek Max) #6

a może w botlarerze ustaw żeby pierwszy ci się urucamiał xp


(aero) #7

a co to da jeśli uruchamiając xp :

??

Nie wiesz to się nie wypowiadaj


(Briho) #8

No niekoniecznie. Ja instalowałem najpierw XP na partycji E, potem Vistę na C i wszystko poszło bez problemu. Czytałem gdzieś, że podobno są problemy jeśli instalujemy XP bez servicepacków, ale nie wiem na ile to prawda. U mnie jednak Win XP SP2 i Vista współgrają bezproblemowo.


(Janek Max) #9

ja tak zrobiłem i mi się uruchomil


(aero) #10

jak nie ma pliku NTLDR nie ma opcji aby system się uruchomił :x


(Kenumo) #11

Witam mam pytanko czy instalujac Viste na dysku D bo na C mam Xp czy instalujac na dysku D mozna zainstalowac ja w katalogu np Vista system czy inny stworzonym foldere ??


(Elf258) #12

Nie nie można


(aero) #13

żadnego folderu nie stworzysz, formatujesz partycje d i instalujesz viste, innego rozwiązania nie ma, poza aktualką xpka do visty :smiley:


(Grzesiek1) #14

Tylko po co aktualizować wszystko jak wystarczy tylko wpisać polecenie FIXBOOT w tej linji poleceń o którą on pytał......

W tedy natomiast będzie włączać sie tylko XP ale na Vista też są takie sposoby

Zresztą poczytaj sobie tutaj: http://forum.osbeta.org/viewtopic.php?t=483