Windows Vista ISO

Witam. Czy ktoś wie skąd pobrać „zwerifikowanego” źródła plik instalacyjny iso Windows’a Visty Starter ? O ile da się dostać takie.

Legalnie chyba jest to niemożliwe. :man_shrugging:
A nielegalne źródła zawsze obarczone są jakimś ryzkiem.
Jak już lepiej kupić gdzieś od kogoś na allegro itp oryginalną płytę.

Właśnie jak przeszukuje internet to widzę same nie pewniaki albo typowe stronki z dużymi guzikami na cała stronę z „free download” więc no ciężko. Dlatego pytam się, żeby się upewnić czy się w ogóle da.

Skoro nie ma tego na stronach od MS ja bym nie ryzykował. A jakby mi zależało to jak pisałem wyżej. Kupiłbym gdzieś od kogoś oryginalny system na płycie. To chyba najbezpieczniejsza opcja. I z tym trudności raczej nie powinno być.

Na przykład:
System operacyjny Windows Vista Business oryginal | Kraków | Kup teraz na Allegro Lokalnie

40 zł ale pewność że system czysty i wszystko legitnie.

No to jeszcze poszukam i ewentualnie tak jak proponujesz poszukam na allegro sprzętu z tym system (żeby sobie zrobić obraz systemu) albo płytek z systemem.

Są dwie polskie/spolonizowane strony, co robią mirroring niezmodyfikowanego ISO, jedynie lipa że skrót wygenerował MS w MD5 lub SHA1 (kolizcje w algorytmach - niska szansa, że ktoś znalazł metodę na zmodyfikowania plików i tym sposobem zamaskował malware, zamiast blikiej 0 przy SHA2).

Obie raczej zasyfione reklamami, więc bez uBlock Origin lub AdGuard lepiej nie otwierać (choćby ze względu na uciążliwe pop-up w nowej karcie).

juz nie trzeba przypomnialem sobie ze mam płytke nie reselerską w formie książeczki windows visty ultimate w której moge wybrać wersje visty i na liście jest starter

Jedyne z czym mam dylemat to waga tego systemu

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.