Windows Vista- katalog winsxs - 9GB i rośnie!

Witam,poproszę o porade.

na dysku C ponad 9GB zajmuje katalog winsxs.czytałem co to jest,ale nigdzie nie moge znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na pytanie.

czy można to usunąc? ten rozmiar jest spory i do tego rośnie.

Nie można, i jeszcze bardziej urośnie, ten katalog przechowuje różne wersje bibliotek aby uniknąć konfliktów, na Viście zajmował mi kiedyś 25 GB…

Twój zajmuje na razie tyle, co cały XP ;p

dziękuję za odpowiedź .w takim razie zadam inne pytanie.

w jaki sposób można sprawdzić i wyczyścić dysk C z rzeczy niepotrzebnych ? nie mam na nim żadnych prywatnych rzeczy ( filmy,zdjęcia itp.)

jedyny sposób którego próbowałem to czyszczenie

Komputer>dysk C>właściwosci>oczyszczanie dysku.

ale to zwolniło mi około 2GB ( kosz i pliki raportowania)

Czy jest jakis program,sposób inny?

z góry dziękuję.

Zainstaluj Glary Utilities http://www.dobreprogramy.pl/Glary-Utili … 13276.html

i z zakładki Konserwacja oczyść komputer. Niczego nie zmieniaj w ustawieniach programu. Możesz to spokojnie robić co jakiś czas.

Mam lepszy pomysł, jeżeli masz viste pro to możesz zrobić downgrade na xp całkowicie legalnie (ale musisz mieć pro bo na home nie można - znaczy się będzie to nie legalne), i chyba rozmawiamy o legalu prawda? Bo jeżeli nie to nie masz przeszkód wejść nawet na 7. Też miałem viste ale szlak mnie na nią trafiał programy nie chciały wszystkie iść nawet w trybie zgodności. Vista to największe dno msc. obecnie w domu posiadam XP i 7 i obydwa systemu mnie zadowalają :wink: A jeżeli nie chcesz zmieniać systemu to posłuchaj Poraj-a

Ta procedura powinna nieco zredukować rozmiar folderu WinSXS

Start > Uruchom -> wklej CMD -> ENTER -> wpisz COMPCLN -> ENTER -> Wciśnij Y przy zapytaniu o kontynuację (to rozpocznie proces oczyszczania folderu)