Windows Vista- katalog winsxs - 9GB i rośnie!

(Kazamaty) #1

Witam,poproszę o porade.

na dysku C ponad 9GB zajmuje katalog winsxs.czytałem co to jest,ale nigdzie nie moge znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na pytanie.

czy można to usunąc? ten rozmiar jest spory i do tego rośnie.

(Zulowski) #2

Nie można, i jeszcze bardziej urośnie, ten katalog przechowuje różne wersje bibliotek aby uniknąć konfliktów, na Viście zajmował mi kiedyś 25 GB...

Twój zajmuje na razie tyle, co cały XP ;p

(Kazamaty) #3

dziękuję za odpowiedź .w takim razie zadam inne pytanie.

w jaki sposób można sprawdzić i wyczyścić dysk C z rzeczy niepotrzebnych ? nie mam na nim żadnych prywatnych rzeczy ( filmy,zdjęcia itp.)

jedyny sposób którego próbowałem to czyszczenie

Komputer>dysk C>właściwosci>oczyszczanie dysku.

ale to zwolniło mi około 2GB ( kosz i pliki raportowania)

Czy jest jakis program,sposób inny?

z góry dziękuję.

(system) #4

Zainstaluj Glary Utilities http://www.dobreprogramy.pl/Glary-Utili ... 13276.html

i z zakładki Konserwacja oczyść komputer. Niczego nie zmieniaj w ustawieniach programu. Możesz to spokojnie robić co jakiś czas.

(Piotr Orginal) #5

Mam lepszy pomysł, jeżeli masz viste pro to możesz zrobić downgrade na xp całkowicie legalnie (ale musisz mieć pro bo na home nie można - znaczy się będzie to nie legalne), i chyba rozmawiamy o legalu prawda? Bo jeżeli nie to nie masz przeszkód wejść nawet na 7. Też miałem viste ale szlak mnie na nią trafiał programy nie chciały wszystkie iść nawet w trybie zgodności. Vista to największe dno msc. obecnie w domu posiadam XP i 7 i obydwa systemu mnie zadowalają :wink: A jeżeli nie chcesz zmieniać systemu to posłuchaj Poraj-a

(system) #6

Ta procedura powinna nieco zredukować rozmiar folderu WinSXS

Start > Uruchom -> wklej CMD -> ENTER -> wpisz COMPCLN -> ENTER -> Wciśnij Y przy zapytaniu o kontynuację (to rozpocznie proces oczyszczania folderu)