Windows Vista Lite warto się w to bawić?

Mam latptopka Lenovo dwu rdzeniowiec szmery bajery ale ma 1GB ramu i vista jaka tam sie znajduje a mianowicie Home basic co tu dużo mówić muli masakrycznie.

Czysty format też nie jest zadowalający jak wgra się kilka programów. Moja siostra przyzwyczaiła się do visty o archaicznym xp nie chce słuchać więc to nie wchodzi w gre.

I teraz setno sprawy Vista Lite?

Niby śmiga na 512mb ramu, jest super extra nie ma żadnych niepotrzebnych bajerów.

Ale jak to naprawde wygląda czy gra jest warta świeczki ?

Jak to wygląda z legalnością jeśli wgram viste home basic lite?

Pozdrawiam

Wszelkie opinie chętnie widziane :slight_smile:

Nie prościej dorzucić 1GB Ram więcej? Będzie odrazu lepiej hulać. A 1GB tanie jak barszcz ostatnio :slight_smile:

Pierwsze słyszę o czymś takim, ale jeżeli wgrasz ją ze swoim kluczem to możesz ją sobie dowolnie okroić.

Z własnego doświadczenia, jak i z czytania postów z problemami wiem, że nie warto inwestować w takie cosik, gdyż jak nie z jednym to z drugim wystąpi jakiś problem.

ja ci nie polecam takiego rozwiazania system bedzie ci sie sypal dokup ramu i bedzie ok

Dodane 30.01.2009 (Pt) 18:53

a jak nie to wracaj do xp!!

Zainstaluj jej XPeka i doinstaluj Vista inspirant nie zorientuje sie :smiley:

zorientuje sie po szybkosci dzialania:P wg ten vista inspirat nie jest taki dobry system sie sypie po nim:D

Na inspitancie jechałem kiedyś na stacjonarnym starym i fajnie to wyglada. Ale xp i tak nie wchodzi w gre moja siostra nie jest głupia :slight_smile: raczej sęk w tym że Vista jest bardziej funkcjonalna. Instaluje teraz zwykłą czystą viste hp 32-bit zobacze jak będzie działać. A jak myślicie czy Vista 64bitowa będzie śmigać szybciej na lapku ?

64 bit bedzie jesc wiecej ramu wiem bo sam instalowalem:D ja bym rtylko 64 bit uzywal jak bym mial 4 gb ram:D

To zmienia postać rzeczy, bo trzeba przyznać racje, że Vista jest lepszym systemem, ale nie ma co na siłę jej wkładać na 1GB RAM. Możesz też wykorzystać jakiegoś pendriva powiedzmy 2gb do przyspieszenia…

Jak skończy się gwarancja a to już niedługo to wywale te dwie kości po 512 i wsadze dwie po GB. Bo z tego co wiem to laptopy mają tylko 2 sloty na pamięć?

Wydaje wam się takie proste z tym dorzucaniem ramu??? Ja mam 4GB i komputer potrafi mi się mulić. W odchudzonych systemach operacyjnych (Lite) jest wyłączonych dużo usług a co za tym idzie procesów które nie tylko zajmują miejsce w pamięci ale również zasoby procesora. Pozatym jeśli ktoś decyduję się na wersję Lite i w przyszłości będzie chciał skorzystać z jakiejś usługi np serwera to może się rozczarować bo go tam nie znajdzie. Zredukowanie systemu z pojemności 3GB do 700mb (mówię o nośniku) to na pewno nie tylko wyrzucenie sterowników…

No masz dużo racji jak zawsze są + i - takich rozwiązań. I tak jak mowisz to ram to nie wszystko :wink:

Z mojego punktu widzenia - warto. Dzięki temu programowi, zmniejszyłem rozmiar krążka instalacyjnego Visty do wartości równej 1,19 gb. Wszystko chodzi bardzo dobrze, testowane na dwóch komputerach. Po zainstalowaniu, system zajmowal około 5 gb miejsca. Wycięte zostały: Windows Defender (cenię swobodę w doborze programów ochronnych), Funkcja rozpoznawania mowy, przykładowe mp3 i filmy oraz powylączane zostaly pewne uslugi, takie jak: UAC czy też przywracanie systemu. Zabieg zakończony sukcesem.

ja zmiejszyłem do 800 mb płytę, na p4 HT 2,8 i 1 GB ramu dość dobrze działa