Windows Vista MSDNAA a Windows7 Upgrade

Witam, mam takie pytanie:

Posiadam windows Vista Business z MSDNAA i nie mam już dostępu do tego programu ale chciałbym zakupić windows7. Pytanie, czy muszę kupić pełny system czy mogę użyć wersji “upgrade” ? Będę wdzięczny za odpowiedź bo nie bardzo się orientuje jak to działa w takich przypadkach.

Windows7 upg przejmuje licencję posiadanego dotychczas systemu.

Jeśli posiadasz licencję na starszy system w wersji OEM, to taki windows 7 też będzie miał licencję OEM.

Analogicznie, skoro nie posiadasz już konta na MSDNAA, to znaczy, że nie masz już prawa instalować tego oprogramowania, to znaczy że korzystanie z Windows 7 upg na mocy przedawnionej licencji MSDNAA będzie nielegalne.

O ludzie ktoś od MS tłumaczył że jeżeli masz Windows Vista lub 7 w wersji Upgrade to:

  1. Instalujesz system bez klucza (czysta instalacja)

  2. po uruchomieniu systemu jeszcze raz odpalasz instalator i tym razem podajesz cdkey i wybierasz Upgrade zamiast czystej instalacji.

Win7 upg możesz instalować na czysto, ale żeby instalacja taka była legalna, należy posiadać ważną licencję na starszą wersję systemu Windows.

Ehh, z tego co mi się wydaje, to wersji z MSDNAA może uzywać nawet po zakończeniu studiów, więc nic prawdopodobnie nie będziesz musiał kupować. Zadzwon jednak na infolinię MS i ich tam o to wypytaj…