Windows Vista na tym komputerze

Czy odpali mi Vista na tym kompie:

ASRock K8NF6G-VSTA

AMD Sempron 3000+ 1.81 GHz

512 MB DDR2 RAM

Geforce 6100 nForce 405 256 MB

Odpali. Tu masz wymagania Visty.

A z Vistą Ultimate by był problem?

Marzenia masz…

Tu zalecam Windows Vista Home Basic,

bo na Premium też masz za słabego kompa.

Cytat z wikipedii:

aha. thx za pomoc. do zamknięcia

Wymagania Visty są podane teoretycznie. W praktyce 512 MB RAM-u może nie wystarczyć do wygodnej pracy. Komputer owszem działa, ale może mulić i często pkazywać “brak odpowiedzi” podczas uruchomienia kilku programów. Miałem na laptopie 512 MB RAM-u i takie problemy były codziennością. Np. nagrywanie płyty przez Nero wymuszało czekanie na zakończenie nagrywania, bo inne programy w ogóle nie dały się w tym samym czasie uruchomić, no i komunikat “program nie odpowiada”, i zawiecha eksploratora, i zszarpane nerwy. Zmiana RAM na 2 GB rozwiązała sprawę. Menedżer zadań nawet w czasie całkowitej bezczynności komputera pokazuje zużycie ok. 600 MB RAM-u.

Witam

512 MB Ram Windows Vista Home Basic i Starter

Ale gdy zamarzy ci się Vista Ultimate lub Home Premium na 512 MB Ram to 86% pobierał będzie ramu sam system a procek 56% i cały czaś będzie mulił a jak włączysz media center odtwarzacz to koniec co do visty to 2GB Ram to vista dziala poprawnie . Ale nie polecam instalować bo nie wszystkie programy działają, jedno co dobre w Viście to wygląd i ready bost.

To tyle co do visty pozdrawiam :smiley:

Ja mam Home Basic na 512 MB RAMU i działa bardzo płynnie. A z SP1 szybciej niż XP.

MarQo94 - instaluj śmiało. Nie zraź się notą 2,9 dla twojego kompa.

Zależy do czego on chce tą Viste, do pracy, grania, “rekreacji” czyli słuchania muzyki, oglądanie filmów i surfowania po internecie :?: Na Basic to sobie w nowe tytuły gier nie zagra :slight_smile:

Pozdrawiam