Windows Vista nie chce się aktualizować


(stahoo...) #1

Witam,

Vista nie chce się aktualizować i dodatkowo po przeskanowaniu pokazuje mi, że wykryto jakiś plik o nazwie “Wannacry” czy podobnej.

Poniżej FRST:

http://www.wklej.org/id/3297260/

i Add:

http://www.wklej.org/id/3297261/

Uprzejmie proszę o pomoc.
Z góry dziękuję! :slight_smile:


(Atis) #2

Nie widać infekcji. Odinstaluj Spybot - Search & Destroy 2.
https://www.fixitpc.pl/topic/1230-problematyka-windows-update/


(wielkipiec) #3

Vista chce się aktualizować. Problem w tym, że ścieżka przeszukiwania aktualizacji dobija do tysiąca pozycji i pierwsze wyszukiwanie może trwać nawet kilka dni :smiley:

To znany problem bez jednoznacznego rozwiązania.


(daras28-82) #4

Przecież Vista już nie jest wspierana to co tam ma się aktualizować?


(Longhorn2009) #5

Zawsze możesz pobrać aktualizacje przez wsus offline. Dwa dni temu instalowałem Windows 7, który jak wiadomo ma ten sam problem z hotfiksami. Aktualizacje wgrałem przez wsus i po paru minutach zobaczyłem komunikat z Windows Update, że zostały znalezione nowe aktualizacje.


(Kwasiarz) #6

"To znany problem bez jednoznacznego rozwiązania."
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_vista-update/updates-not-working-it-has-been-searching-for/92cd6922-17f6-4730-b46b-91a480b95dd3

A to? W poście napisanym przez Great White North jest napisane, które aktualizacje trzeba ręcznie zainstalować, by WU ruszył, sam z resztą korzystałem z tego niedawno i czas oczekiwania na wyszukanie aktualizacji spadł do ~10 minut…


(wielkipiec) #7

Dobry trop. Tylko, że to nie zawsze działa. Na maszynie wirtualnej pomogło, na laptopie jedna z nich się nie zainstalowała i dalej szukanie łatek trwa trzysta lat :slight_smile:


(Caius Cosades) #8

Windows Vista ? A co to za praktyki sadomacho z Twojej strony ? :wink:

PS. To nie tak że powtarzam plotki o tym systemie kupiłem go z laptopem w 2008 i pamiętam to piekło… chociaż mi też spodobał się wielce krytykowany Windows ME i to dużo bardziej niż 98 SE więc jak widać każda potwora znajdzie swego amatora :slight_smile:


(daras28-82) #9

Vista po ogarnięciu początkowych problemów towarzyszących wypuszczeniu nowego systemu nadal była straszna z jednego ważnego powodu, słabe komputery.
Początkowo Vista wychodziła na jednordzeniowych kompach z jednym - max 2 GB ramu, to było zbyt mało aby ja uciągnąć.