Windows vista nie chce sie wlanczyc

Hej. Mam problem z komputerem. Jak proboje go wlaczyc to wyskakoje mi okienkoo z tym startup repair. Nie wiem coo jest grane ale zaden dysk mi sie nie wyswietla i nie moge zakonczyc operacji. Jak daje uruchom system normlnie to tak jakby sie wlanczal ale po chwili sie resetoje i wlancza sie na nowo. Jest to sysem vista ale mam orginalna plytke XP i proboowalem sformatowac ale nie wiem jak sie do tego zabrac zanim mi sie wlanczy komputer. Jak ktoos wie jak to naaprawic i jak zainstalowac tego XP to napiszcie. Jest to bardzo waznee. Aa i sry bo pisze z fona.

Co do visty to spróbuj naciskac F8 przy starcie i wybierz ostatnia dobra znana konfiguracja.

Jeśli juz chciałbyś zrobić formata i zainstalować xp to musisz ustawić bootowanie w biosie na czytanie z napędu

Opcja z tym f8 nie dziala bo nadal sie komp resetoje. Wytlumacz mi jak mam tego biosa ustwaic.

Wiesz może jaką masz płytę główna? wtedy powiedziałbym ci dokładniej a tak tylko ogólnie:

bootowanie

Doszlem do f2 i mam mam pare informacji ale nic nie wiedze o naapedzie. Bios version v.3.50.

Vga bios version intel v1377

A więc wejdz w biosie w Advanced bios setup i ustaw first boot device na napęd:

http://imageshack.us/photo/my-images/70 … uuxux.png/

rysunek to przyklad na nim jest wybrane floopy czyli stacja dyskietek ty ustaw na dvd.

potem jak ustawisz zapisz to wyszstko F10

Ok dzieki pooradzilem sobie.

elmakis , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem. Ponadto na forum piszemy w języku polskim, w związku z tym należy korzystać z polskich znaków diakrytycznych (ą,ę,ć,ł,ń,ó,ś,ź,ż), proszę poprawić swój post, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.

To Cię nie zwalnia z obowiązku korzystania z polskich liter, większość współczesnych telefonów umożliwia korzystanie z polskich znaków.