Windows Vista nie działa na zasilaczu w laptopie/zepsuta płyta główna

Witam

Dostałem ostatnio laptopa Toshiba Satellite A205-S4577. Laptop ma 4GB Ramu i Intel Core 2. Jest on zrobiony pod Windowsa Vistę.A początku zainstalowałem na nim XPka, to w miarę działał na nim, ale próbowałem wczoraj zainstalować Windowsa 7, lecz po restarcie instalator nie chciał się zaciął. Potem próbowałem z Vistą, ale już przy bootowaniu się zatrzymywał, natomiast dzisiaj próbowałem jeszcze raz i wyszło tak, że instalowałem przy odłączonym zasilaczu. Instalator się uruchomił, wszystko ładnie. Po wczytaniu do systemu podłączyłem zasilacz i nagle wszystko stoi. Kursor się nie ruszał, wyłączyć się bez trzymania przycisku nie chciał. Czy to wina płyty głównej?

Tak/nie/być może. Ale zacząłbym od sprawdzenia stanu dysku twardego i pamięci.

Program do dysku to znam jeden. A do pamięci jaki dobry?

A tak w ogóle to wątpię, że to dysk, bo zazwyczaj to się psuje inaczej, a poza tym to by wtedy się załadował instalator Visty. Patrzyłem też w Chkdsk, to mi na C: nic nie wykryło.

Hej,

Na przykład MemTest. Do dysk dobrze wykorzystać na przykład CrystalDiskInfo.

Pozdrawiam,

Rom i Ram na pewno to nie jest, jestem tego pewny, tylko jeśli to płyta główna, to czy opłaca się wymieniać. Na razie działam na XPku.

Z ciekawości zapytam: jak sprawdziłeś ROM?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Jeśli winne są kondensatory na płycie głównej to raczej, że się opłaca naprawiać.

Taka myśl mnie nachodzi: po co w ogóle cokolwiek diagnozować? To tak jakby pacjent z kaszlem przyszedł do kardiologa a ten stwierdziłby że przeszczep szpiku by nie zaszkodził…

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Rom to mam na myśli dysk twardy, którego za bardzo nie sprawdzałem, myślałem żeby sprawdzić na HD Tune, ale jeszcze nie robiłem. Na razie sprawdzałem tylko w Chkdsk, ale to pewnie mało warty program.

Więc ROM - to nie dysk - to tak dla porządku. Chkdsk nie jest “mało warty” - ale służy do sprawdzenia struktury logicznej dysku. W tym przypadku na wstępie wystarczy CrystalDiskInfo by ocenić w jakiej kondycji znajduje się dysk.

Ok, sprawdzę.

Dysk cały i zdrowy.