Windows Vista, nie uruchamia się

Witam. Wczoraj w nocy wystąpił błąd (który występował nie pierwszy raz). Błąd ten włączał niebieskie okno, w którym odliczał 5, 25 jakoś tak…

I uruchamiał się ponownie system. Błąd zaczął się pojawiać jakieś 4 miesiące temu. Podczas ponownego uruchamiania pojawiały się narzędzia naprawy systemu windows vista. Ale dziś rano po pojawieniu się tego błędu i zrestartowaniu laptopa, narzędzia te naprawiały komputer około 3 godzin. Ale nie naprawiły :(. Ciągle szedł jak by ten pasek instalacji i te narzędzia “próbowały naprawić system”. Laptop mam 3 lata, nie dawno zaczęły się te “fatality” xD systemu…

Zależy mi aby naprawić mój komputer bez formatowania, ponieważ nie posiadam mojej Visty na płycie, ponieważ podczas zakupu laptopa, Windows był tak jak by zainstalowany, ja tylko musiałem stworzyć profile itp… Bez żadnej instalacji w BIOSIE.

Proszę aby odpowiedzi nie były w języku “informatycznym” tylko takim prostym, ponieważ mam 13 lat i nie jest jakoś ogarnięty w tych sprawach.

Z góry dziękuje za odpowiedź, bardzo mi na pomocy zależy… !!

Jeżeli zły dział to przepraszam, ale na forum jestem po raz pierwszy :).

Sprawdź temperaturę procesora programem speccy lub w biosie

A dokładniej jak, bo niestety ale w tych sprawach nie jest za dobry. Jak dobrze pamiętam to właśnie na tym komunikacie było coś o procesorze… Tylko mówię od razu że komputer nie przechodzi dalej niż ładowanie systemu, więc programy odpadają oprócz biosu… Tak mi się zdaje.

Poszukaj w Biosie naciśnij F2 lub delete podczas startu laptopa

na płycie to żaden producent teraz nie daje Windows- instalator masz na ukrytej partycji dysku twardego- przed załadowaniem Windows wciskasz zazwyczaj F9 ale jest to zależne od producenta laptopa.

Wpisz w google producenta i model laptopa oraz recovery to znajdziesz który klawisz uruchamia odzyskiwanie systemu z ukrytej kopii…

Czy jak odzyskam system to zostaną jakieś wprowadzone zmiany w moich plikach i danych?

Łukash- Ale jak mam to sprawdzić jak mi system się do końca nie uruchamia tylko narzędzia naprawy systemu??

:oops:sorki ,W awaryjnym też się nie odpala ?

Mam do wyboru podczas uruchamiania- Uruchom system normalnie (to nic nie daję jest czarny ekran i tyle :() lub Uruchom narzędzia do naprawy systemu-Nazwy nie są dokładne bo dobrze nie pamiętam :open_mouth:

A jak uruchomić w awaryjnym, sorki że tak banalne pytanie, lecz jak mówiłem jestem nie ogarnięty w tym wszystkim :(.

Przed ładowaniem systemu naciskaj klawisz F8 ,powinno wyskoczyć menu rozruchu ,i tam wybierz Tryb awaryjny z obsługą sieci .Jak pójdzie to wtedy można kombinować dalej.

Ok, dziękuje! Popróbuje. Jeżeli się nie uda to oddam laptopa, do informatyka :confused:

Niestety, ale nawet gdy wybieram tryb awaryjny z obsługą sieci, wyskakują mi narzędzia naprawy…

Ehh, sam nie wiem co robić poczekam z 5 godzin, minimum i zobaczę czy się “naprawi system”…

Bardzo dziękuje za pomoc, nie wiem jak mogę was za to nagrodzić :wink:

Jeżeli informatyk będzie posiadał płytkę z Vistą - to możliwe ,że będzie w stanie wykonać instalacje naprawczą/nakładkową - bez utraty Twoich danych, albo przywróci Ci system z ukrytej partycji - to możesz wykonać w domu, przeczytaj instrukcję do laptopa jak wykonać recovery/przywrócić system do stanu fabrycznego.

Tu się pomaga bezinteresownie :wink:

Jeszcze jedno pytanie-Czy przywracanie systemu z ukrytej partycji to jakaś BARDZO trudna rzecz? Bo zależałoby mi na naprawie laptopa w moim domu.

Nie jest to trudne ,jest to proces automatyczny.

To idę szukać instrukcji i poczytam o tym recovery. Bardzo ci dziękuje za pomoc :slight_smile: Nie sądziłem że ludzie lubią pomagać, tak za nic :wink:

Nie powiem Ci dokładnie ,ale mniej więcej .Zazwyczaj cały proces inicjuje się kombinacją klawiszy ,uruchomia się program który ,żąda potwierdzenia chęci przeprowadzenia operacji ,potwierdzasz i samo dalej leci - coś w tym stylu :slight_smile:

Znalazłem w instrukcji dział-Opcje odzyskiwania Systemu. Jest tam wszystko opisane krok po kroku w 4 punktach :). Lecz jednego się boje…

…Jeżeli będę już przywracał system, czy zostaną wprowadzone jakieś zmiany? Chyba się już o to pytałem, lecz wolę być w 100% pewny, przed wykonaniem tej czynności.

Czego się obawiasz ?

Po operacji wszystko będzie wyglądać tak jak po pierwszym, uruchomieniu ,znikną gry ,programy które instalowałeś itd. Obowiązkowo laptop na zasilaniu sieciowym.

Aj to nie dobrze, bardzo nie dobrze. Ponieważ nie mam kopii zapasowych swoich plików… A nie które są dla mnie ważne :frowning:

To przed tym ,pobierz obraz systemu Linux np Ubuntu : http://www.ubuntu.com/download/ubuntu/download ,chodzi o system w wersji LiveCD - to taki system który uruchomia się z płyty cd/dvd. Trzeba włożyć płytę do napędu ,przed uruchomieniem(po czarnych ekranach BIOS) nacisnąć klawisz F2 - i wybrać [boot CDROM] ,na tak uruchomionym systemie podpinasz usb/pamięć flash i przerzucasz na usb wszystko to co potrzebujesz. System musisz pobrać i wypalić jako OBRAZ PŁYTY(ISO).

Tego systemu nie instalujesz - uruchomiasz z płyty.